štvrtok - 18. apríla, 2024
, FNsP v Žiline dostala 300 katétrov pre urologických pacientov

FNsP v Žiline dostala 300 katétrov pre urologických pacientov

Žilinská nadácia Anjelské krídla venovala oddeleniu urológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline 300 katétrov.

S nadáciou nemocnica nadviazala spoluprácu už v minulosti. „Pomáhajú nám na detskom oddelení, preto som rád, že v partnerstve pokračujeme. O pár týždňov plánujeme ďalší projekt, verím, že sa nám ho podarí úspešne zrealizovať,“ uviedol generálny riaditeľ žilinskej nemocnice Igor Stalmašek.

Podľa zakladateľky a správkyne nadácie Alexandry Majeríkovej je cieľom Anjelských krídel pomáhať všetkým, ktorí sa ocitnú v ťažkej životnej situácii. „Všetci z nadácie sme Žilinčania a prioritne chceme pomáhať v našom meste a kraji. Je veľa rodín s ťažko chorými deťmi i ľudí v existenčne zložitej situácii. Máme tu centrá pre týrané deti, onkológiu, týrané matky umiestnené v centrách. Aj keby tu bolo desať nadácií ako sme my, stále je kde a komu pomáhať,“ zdôraznila Majeríková.

Jednorazové katétre sú prioritne určené na samocievkovanie pacientov. Na urológii ich využijú tiež na podávanie liekov do mechúra či ošetrenia po úrazoch. Pacienti odkázaní na cievkovanie si katétre zavádzajú sami. „V nemocnici sa im v začiatkoch snažíme lekári čo najviac pomôcť, naučiť ich katétre používať. Katétre sú jednoduché a veľmi intuitívne. Sú preto vynikajúce práve na zaúčanie pacientov na samocievkovanie,“ dodal primár žilinskej urológie Roman Mráz.

Zdroj: TASR

Foto: FNsP Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …