nedeľa - 14. júla, 2024
, Kryštof sa pripomína výpravnými koncertami v Strahově. Záznam vyjde na troch nosičoch, uvádza ho videoklip Vysněnokrajina

Kryštof sa pripomína výpravnými koncertami v Strahově. Záznam vyjde na troch nosičoch, uvádza ho videoklip Vysněnokrajina

„Dva najúžasnejšie dni kariéry“, ako sama kapela Kryštof nazvala dvojicu mega koncertov pre bezmála 70 tisíc divákov na pražskom štadióne Evžena Rošického, si budú môcť fanúšikovia pripomenúť na CD, DVD aj Blu-ray. Záznam vystúpení zo septembra 2017 vyjde v dvoch variantoch 30. novembra. Pozvánkou naň je koncertný videoklip k piesni Vysněnokrajina.

Rozsiahly materiál nazvaný Kryštof na Strahově 2017 zahŕňa záznam vystúpení a bonusový dokument, mapujúci v šiestich kapitolách náladu v zákulisí priamo z pohľadu skupiny a jeho realizačného tímu. Strhujúcu atmosféru dvoch koncertov, ktorými si partia chalanov z Havířova a Ostravy splnila svoj detský sen, pripomína videoklip k piesni Vysněnokrajina z albumu Srdcebeat, ktoré vyšlo v roku 2015.

„Ako prvý klip z nášho živého koncertu sme Vysněnokrajinu vybrali preto, že asi nikdy nezabudneme na ten okamih, kedy sa celý štadión práve uprostred tejto piesne po prvýkrát rozblikal. Svietiace náramky vtedy ukázali svoje kúzlo a premenili Strahov na ozajstnú Vysněnokrajinu. Husiu kožu sme mali vtedy a máme ju zakaždým, keď na to pozeráme,“ spomína na výnimočný okamih spevák Richard Krajčo.

Koncerty, ktoré na štadióne Evžena Rošického prebehli 16. a 17. septembra 2017, oslávila skupina svoje dvadsiate piate narodeniny. V setliste sa objavili jej najväčšie rádiové hity ako Obchodník s deštěm, Lolita, Cesta, Ty a já alebo vtedy úplne nová balada Zůstaň tu se mnou (Za sny), ktorá výpravnú show za sprievodu ohňostrojov zakončila. Vyšla pritom len pár mesiacov pred štadiónovými vystúpeniami ako jedna zo štyroch noviniek na výberovke 25 a hitom sa stala až po strahovských koncertoch. Prítomní boli vtedy aj špeciálni hostia Petr Janda a Majk Spirit.

Pre prvotriedny zážitok odletela formácia na začiatku októbra do USA, kde nechala urobiť mastering vo formáte 5.1, ktorému sa v Českej republike nikto nevenuje. Sľubuje teda najvyššiu technickú kvalitu – a k tomu množstvo emócii a neopakovateľných spontánnych momentov, ktoré zachytili kamery ako priamo na pódiu, tak v hľadisku. Záznam vychádza v dvoch variantoch – v jednej ako CD a DVD a v druhej bude balenie s CD obsahovať nosič Blu-ray.

Zdroj: Ľuba Svatá, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …