piatok - 1. decembra, 2023
, Môžme si už odpustiť… Takto znie emotívny singel Zuzany Smatanovej

Môžme si už odpustiť… Takto znie emotívny singel Zuzany Smatanovej

Speváčka Zuzana Smatanová zverejnila nový singel  Môžme si už odpustiť, ku ktorému vyšiel rovno aj videoklip.  Skladba je súčasťou nedávno vydanej štúdiovky Echo.

Pesničku napísala pre konkrétneho človeka, ktorý zrejme doteraz ani netušil, že ich vzájomný vzťah bol zdrojom inšpirácie tejto citlivej skladby. „Rada skladám emotívne, citlivé skladby, kde môžem opisovať kúsky svojho vlastného života, o ktorom paradoxne hovorím dosť málo. Pieseň Môžme si už odpustiť? som napísala pre človeka, s ktorým sa môj vzťah začal vyvíjať nie úplne dobrým smerom a potrebovali sme si všetko povedať otvorene, na rovinu a odpustiť si,“ vysvetľuje speváčka.

„Túto pesničku som skladala asi najdlhší čas z celého dvojalbumu Echo. Možno pre moju emóciu a preklenutie toho obdobia odpúšťania potrebovala dozrieť, aby som to v sebe definitívne uzavrela a spolu s tým aj pesničku. Produkcia bola pre mňa ľahšia a jednoznačná už od samého začiatku, keď som pracovala na demo nahrávke, vedela som presne, ako ju v štúdiu vystaviam a v akej podobe skončí,“ doplnila.

Vo videoklipe sa objaví aj kôň, ktorý zohráva dôležitú úlohu. „Dej klipu zachytáva plynutie dní, môj bludný kruh, neschopnosť odpustiť a neustále sa vracanie do minulosti. Nakoniec ma vyvedie z tohto kruhu moja vlastná intuícia, dozretie a pochopenie v podobe svetla. Vtedy vychádzam von a odpúšťam. Kôň je v klipe symbolom slobody a odpustenia,“ uzavrela speváčka.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …