streda - 24. apríla, 2024
, KULTURFUL – deň plný kultúry v Bytči

KULTURFUL – deň plný kultúry v Bytči

Občianske združenie Filmový klub Bytča vás pozýva na záver sezóny 2015/2016 do Domu kultúry v Bytči na Kulturful – deň plný kultúry. Akcia plná umenia a zábavy sa uskutoční v piatok 24. júna. Na podujatí vás čaká bábkové divadlo, koncert, divadelná improvizácia aj kino naslepo. Nebude chýbať občerstvenie a príjemná atmosféra. Činnosť združenia budete môcť podporiť zakúpením špeciálnych darčekových predmetov.

Program odštartuje o 16.00 hod. bytčianske Bábkové divadlo Morgonrock. Predstaví sa premiérou svojej novej inscenácie pre deti aj dospelých – O diviačikovi. Divadlo Morgonrock sa skladá z členov občianskeho združenia, ktorí svojpomocne postavili celú divadelnú scénu a vyrobili originálne bábky, aby mohli zabaviť a očariť publikum každého veku.

O 18.00 hod. bude nasledovať populárna Improliga. Formou divadelnej improvizácie sa predstavia talenty z Bytče aj širokého okolia. Najlepší komici budú odmenení ručne vyrábanými výrobkami bytčianskych dizajnérov. Odvážlivci sa do súťaže môžu prihlásiť aj na mieste konania. Akcia vyvrcholí o 20.00 hod. koncertom žilinskej hudobnej formácie DAVE BRANNIGAN. Mladá štvorčlenná chlapčenská kapela sa toto leto predstaví na mnohých hudobných festivaloch. Ich svižný indie-rock je pre akciu, akou je Kulturful, to pravé.

Komu by sa málilo, môže v Dome kultúry v Bytči počkať do 22.00 hod. na tzv. kino naslepo. Premietne sa film, ktorého názov sa diváci dozvedia až na mieste. Bude to však niečo veľmi zábavné a ľahké. Tak ako sa to na uzavretie sezóny v kine patrí.

„Kulturful je záverečná akcia, kde sa môžu stretnúť a zabaviť naši starí aj noví diváci. Od poobedia do noci by mal byť nabitý tou najlepšou lokálnou kultúrou. Bude to zároveň aj také rozohrievacie kolo pred našou najväčšou akciou augustovým Festivalom Hviezdne noci. Budeme radi ak diváci na Kulturful prídu a podporia tak našu celoročnú činnosť v oblasti kultúry, ktorú pre nich s láskou robíme,“ povedal Peter Gärtner, predseda Filmového klubu Bytča.

Filmový klub Bytča je občianske združenie nadšencov filmu ale aj kultúry všeobecne. Vzniklo v roku 2008 a dnes tvorí dôležitú súčasť kultúrneho života v meste aj v okrese. Filmový klub celoročne prevádzkuje v Dome kultúry kino a organizuje ďalšie sprievodné podujatia. Kulturful bude bodkou za ďalšou plodnou sezónou.

Viac informácii o podujatí nájdete na stránke www.kinobytca.sk alebo na FB stránke Kulturful 2016.

Autor: Marek Kramara
Foto: Filmový klub Bytča

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *