nedeľa - 14. júla, 2024
, Kvety: Krása a pôvab prírody, ktorý sa postará o správnu náladu
Foto: Shutterstock

Kvety: Krása a pôvab prírody, ktorý sa postará o správnu náladu

Kúzlo kvetov je všemocné a neobmedzené. S pomocou krásnej kytice môžete vyjadriť akékoľvek pocity – obdiv, súcit, priateľstvo alebo vyznať lásku. Vďaka ponuke a pestrofarebnosti dostupného sortimentu môžu byť kvety tým najlepším darčekom, ktorý môžete blízkej osobe darovať. Hlavnou vecou je venovať kvet tak, aby urobil správny dojem a vyjadroval pravé emócie darcu aj obdarovaného.V našom článku si povieme, čo presne to znamená.

Umenie darovať kvety je založené na správnom výbere

Vhodný kvet a dobre uviazaná kytica je základ každej jednej významnej udalosti, na ktorú sa potrebujete dobre pripraviť. Závisí tiež od príležitosti a témy.

Ale pozor, veľmi dôležité je nielen to, ako krásne alebo luxusne bude kytica predstavená, ale aj to, ako sa proces ideálneho doručovania kvetov stane úprimným.

Etiketa výberu kvetov a odborné poradenstvo

Pri výbere kytice sa môžete spoľahnúť na osobné preferencie alebo vkus osoby, ktorej sa majú  predložiť. Dôležitým kritériom pri kúpe vhodných kvetov je tiež vek, pohlavie danej osoby, ako aj dôvod, pre ktorý sa plánuje obdarovanie.

Svoj význam má určite aj doplnok, ktorý spolu s kvetom dotyčnej osobe venujete. Dajte si preto pozor, aby pri ich výbere krásne strieborné šperky naozaj dobre vynikli

Ak vaše vlastné znalosti a informácie o adresátovi nie sú dostatočné, mali by ste sa obrátiť na profesionálnych kvetinárov. Pomôžu vám pri vytváraní akejkoľvek kompozície a povedia vám, ako dať kvetinám, aby bola ich dodávka pôsobivá a nezabudnuteľná, ten správny „šmrnc“.

Tradícia odovzdávania kytíc pri narodeninových oslavách alebo výročiach je súčasťou nášho každodenného života a proces vytvárania správnej kompozície sa zvyčajne javí ako príjemný a nie náročný. A s online možnosťami a rýchlou donáškou kvetov sa o tom môžete presvedčiť aj vy.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …