nedeľa - 14. júla, 2024
, Kysucké múzeum pripravilo program Fašiangy sa krátia už sa nenavrátia…
Foto: Kysucké múzeum

Kysucké múzeum pripravilo program Fašiangy sa krátia už sa nenavrátia…

Fašiangy predstavujú obdobie veselosti, hodovania a tancovačiek od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Vyvrcholením fašiangov boli obchôdzky masiek, ktoré sa konali v posledných troch dňoch, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pri príležitosti 50. výročia od svojho založenia, pripravilo program Fašiangy sa krátia už sa nenavrátia… V nedeľu 27. februára 2022  sa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke rozprúdi fašiangová zábava  od 13:00 do 15:30 hod.

Fašiangový sprievod masiek sa začne o 13: 00 hod. zo stanice Skanzen a pôjde naprieč Múzeom kysuckej dediny až k pódiu pri Krčme z Korne, kde o 14:00 hod. vyvrcholí tradičným pochovaním basy. Pravú fašiangovú náladu zabezpečí folklórny súbor Bystrica z Novej Bystrice.

Skanzen bude pre širokú verejnosť v tento deň otvorený od 11:00 do 16:00 hod. Nakoľko nie je skanzen sprístupnený celý a  počas celého dňa, vstupné bude pre dospelú osobu 3,50€ a  deti, študenti, dôchodcovia, zťp/ zťps  budú mať vstup zdarma.

Naši predkovia si na bujaré fašiangové zábavy veľmi potrpeli, veselili sa bohatí i chudobní, páni aj sluhovia, majstri či tovariši, preto uvítame ak na toto podujatie prídete, aj v maskách.

V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Zdroj: Kysucké múzeum, Miroslava Jančulová

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …