sobota - 20. augusta, 2022
, Kysucké múzeum pripravilo program Fašiangy sa krátia už sa nenavrátia…
Foto: Kysucké múzeum

Kysucké múzeum pripravilo program Fašiangy sa krátia už sa nenavrátia…

Fašiangy predstavujú obdobie veselosti, hodovania a tancovačiek od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Vyvrcholením fašiangov boli obchôdzky masiek, ktoré sa konali v posledných troch dňoch, preto Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pri príležitosti 50. výročia od svojho založenia, pripravilo program Fašiangy sa krátia už sa nenavrátia… V nedeľu 27. februára 2022  sa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke rozprúdi fašiangová zábava  od 13:00 do 15:30 hod.

Fašiangový sprievod masiek sa začne o 13: 00 hod. zo stanice Skanzen a pôjde naprieč Múzeom kysuckej dediny až k pódiu pri Krčme z Korne, kde o 14:00 hod. vyvrcholí tradičným pochovaním basy. Pravú fašiangovú náladu zabezpečí folklórny súbor Bystrica z Novej Bystrice.

Skanzen bude pre širokú verejnosť v tento deň otvorený od 11:00 do 16:00 hod. Nakoľko nie je skanzen sprístupnený celý a  počas celého dňa, vstupné bude pre dospelú osobu 3,50€ a  deti, študenti, dôchodcovia, zťp/ zťps  budú mať vstup zdarma.

Naši predkovia si na bujaré fašiangové zábavy veľmi potrpeli, veselili sa bohatí i chudobní, páni aj sluhovia, majstri či tovariši, preto uvítame ak na toto podujatie prídete, aj v maskách.

V súčasnosti sa, vzhľadom na vývoj pandémie, môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch, preto prosíme návštevníkov, aby sledovali jednak nariadenia príslušných autorít, ako aj našu webstránku. Spomínané podujatie a aktivity môžu byť obmedzené alebo zrušené podľa vývoja pandémie.

Zdroj: Kysucké múzeum, Miroslava Jančulová

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Hokejová príprava Martina pred novou sezónou Tipos SHL ligy začala 11.8.2022, úvodným derby zápasom so …