pondelok - 26. septembra, 2022
, Láka vás herectvo? Nadobudnite potrebné znalosti v Barmuseu

Láka vás herectvo? Nadobudnite potrebné znalosti v Barmuseu

Máte herecké nadanie? Dobre. K úspechu však potrebujete aj určité znalosti, ktoré len tak na ulici nenájdete. Ale je tu možnosť. Jedinečný workshop, ktorý vám nikto zdarma neponúkne. Teda okrem Barmusea.

Absolvujte jednodňový workshop v sobotu 6. októbra, ktorý vám predstaví úvod do herectva fyzického divadla a praktické ukážky základov jeho tvorby. V rámci dielne sa bude s hercom pracovať v spojení s rytmom, vybraným textom i piesňou. Cieľom bude vytvoriť individuálnu partitúru fyzických akcií, fyzickú reakciu na partnera, priestor či text a pritom byť stále javiskovo prítomný a autentický. Lektorkou workshopu je Anna Gromanová.

Mgr. art. Anna Gromanová, Ph.D. je dlhoročná herečka medzinárodného divadelného súboru Farma v jeskyni sídliaceho v Prahe.  Vyučuje pohybovú hereckú výchovu a tanec na Akadémii umení v Banskej Bystrici a pracuje na pohybovej stránke a choreografii činoherných predstavení v divadlách na Slovensku i v zahraničí. Externe spolupracuje so školami Accademia Teatro Dimitri (CH) a Escola Superior d ́Art Dramátic de les illes Balears v Palme de Mallorca (ES). Ako herečka hosťovala v divadlách ako DJGT Zvolen, SKD Martin, BDNR Banská Bystrica, Actores Rožňava, Tramtária Olomouc (CZ) a Continuo Malovice (CZ).

Len blázon by si nechal ujsť takú príležitosť pomedzi prsty. Najmä, ak je úplne zdarma. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Fallgrapp, Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Príďte si užiť večer plný kvalitnej hudby! V piatok 16.9. o 20:00 sa “Muskom” rozozvučí …