pondelok - 20. mája, 2024
, Len ísť a neváhať… Tak neváhajte a vypočujte si autorský debut Kristíny Debnárovej

Len ísť a neváhať… Tak neváhajte a vypočujte si autorský debut Kristíny Debnárovej

Skladba Ísť je prvou autorskou skladbou Kristíny Debnárovej. Zachytáva jedno obdobie v živote speváčky, kedy bojovala práve s myšlienkami, vyjadrenými v texte skladby.

„Dennodenne stretávame desiatky, ba až stovky ľudí.  Hráme sa, že sme silní, navonok, no vnútri krehkí. Naozaj silný človek sa nebojí ukázať, akým slabým v skutočnosti je. Je krásne byť iný, je v poriadku prijať sám seba,“ vyjadrila sa k textu autorka.  Dlhú dobu schovávala pesničku v šuflíku. Posledný rok sa však v jej živote objavili ľudia, ktorých sa rozhodla „nechať vedľa seba kráčať“ a tak vznikol projekt Kristína Debnárová Band v zložení – Vladimír Kubalák /gitara, spoluautor hudby/, Miloš Biháry /piano/, Enea Bari /kontrabas/, Jakub Valíček /bicie/, ktorí sa podieľali na hudobnej stránke skladby.

K skladbe bol natočený aj videoklip, ktorý zachytáva spleť obrazov, založených na kontraste svetla a tmy, mesta a prírody. Ako sa spieva „len ísť a ďalej kráčať“, tak aj nakrúcanie prebiehalo na viacerých miestach. Zaujímavosťou, ktorú môžete v klipe objaviť je motýľ, ktorý sa znenazdajky objavil a rozhodol spestriť celé dielo. Ako to už býva, najkrajšie okamihy sú tie neplánované. V súčastnosti Kristína pracuje s kapelou na ďalších skladbách, ktoré si čoskoro bude môcť vypočuť aj vy.

Zdroj: Kristína Debnárová

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …