nedeľa - 14. augusta, 2022
, Len ísť a neváhať… Tak neváhajte a vypočujte si autorský debut Kristíny Debnárovej

Len ísť a neváhať… Tak neváhajte a vypočujte si autorský debut Kristíny Debnárovej

Skladba Ísť je prvou autorskou skladbou Kristíny Debnárovej. Zachytáva jedno obdobie v živote speváčky, kedy bojovala práve s myšlienkami, vyjadrenými v texte skladby.

„Dennodenne stretávame desiatky, ba až stovky ľudí.  Hráme sa, že sme silní, navonok, no vnútri krehkí. Naozaj silný človek sa nebojí ukázať, akým slabým v skutočnosti je. Je krásne byť iný, je v poriadku prijať sám seba,“ vyjadrila sa k textu autorka.  Dlhú dobu schovávala pesničku v šuflíku. Posledný rok sa však v jej živote objavili ľudia, ktorých sa rozhodla „nechať vedľa seba kráčať“ a tak vznikol projekt Kristína Debnárová Band v zložení – Vladimír Kubalák /gitara, spoluautor hudby/, Miloš Biháry /piano/, Enea Bari /kontrabas/, Jakub Valíček /bicie/, ktorí sa podieľali na hudobnej stránke skladby.

K skladbe bol natočený aj videoklip, ktorý zachytáva spleť obrazov, založených na kontraste svetla a tmy, mesta a prírody. Ako sa spieva „len ísť a ďalej kráčať“, tak aj nakrúcanie prebiehalo na viacerých miestach. Zaujímavosťou, ktorú môžete v klipe objaviť je motýľ, ktorý sa znenazdajky objavil a rozhodol spestriť celé dielo. Ako to už býva, najkrajšie okamihy sú tie neplánované. V súčastnosti Kristína pracuje s kapelou na ďalších skladbách, ktoré si čoskoro bude môcť vypočuť aj vy.

Zdroj: Kristína Debnárová

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Veronika Rabada, Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Veronika Rabada vydáva nový album Sukne

Známa slovenská speváčka Veronika Rabada vydáva nový album Sukne, ktorý vznikal počas dvoch rokov koronových …