piatok - 14. júna, 2024
, LENKA FILIPOVÁ & špeciálny hosť LENNY

LENKA FILIPOVÁ & špeciálny hosť LENNY

11. novembra v Kine Strojár vystúpi v rámci koncertného tour Concertino 2014, česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka Lenka Filipová s Jindřichem Konířem (klávesy). Spoločne ponúknu úpravy klasických skladieb a najznámejších speváčkiných hitov.

Lenka Filipová je na českej a slovenskej kultúrnej scéne značkou hudobnej kvality, úspechu, ale i neobyčajnej ľudskej skromnosti. Koncerty plné emócií, virtuóznych muzikantských výkonov, komunikácie s publikom, celá rada hitov a nekonečná energia posúva Lenku Filipovú stále vyššie medzi elitu českých a slovenských umelcov. Právom patrí medzi najžiadanejších interpretov súčasnosti.

Speváčka a gitaristka študovala v pražskom konzervatóriu a potom na Medzinárodnej hudobnej akadémii v Paríži odbor klasická gitara. Doteraz vydala 10 albumov, 4 klasické gitarové, 3 výberové albumy Best of a akustické DVD LIVE. Väčšina z nich bola ocenená ako zlaté alebo platinové.

Koncertovala vo všetkých krajinách Európy, v Japonsku, USA, Austrálii a Kanade. Získala Grand Prix na gitarovom festivale v Holandských Antilách, v roku 1997 získala českú Cenu Grammy a podnikla 2 koncertné turné s Francisom Cabrelom. Hovorí plynulo rusky, francúzsky a anglicky. Lenka Filipová bola v roku 2003 hudobným hosťom koncertu Celine Dion. Roku 2014 získa špeciálnu cenu „Identifikačný kód Slovenska“ ojedinelé a vo svetovej kultúre nezastupiteľné a prestížne ocenenie.

, LENKA FILIPOVÁ & špeciálny hosť LENNY

zdroj: Agentúra G-ART

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *