štvrtok - 13. júna, 2024
, V Martine prebehlo vyhlásenie výsledkov Európskeho týždňa mobility

V Martine prebehlo vyhlásenie výsledkov Európskeho týždňa mobility

Hotel Turiec v Martine sa v piatok 7. novembra stal miestom slávnostného vyhodnotenia súťaže Európsky týždeň mobility, do ktorej sa aktívne zapojilo 28 miest s cieľom podporiť mobilitu v termíne od 16. do 22. septembra 2014.

Hlavné motto tohtoročnej kampane Naše ulice, naša voľba sa podarilo naplniť mestu Žilina ako jedinému zo zapojených miest. Zrevitalizovali totiž časť parku na úkor priestoru pre autá, teda vrátili park ľuďom. Vzniklo aj detské ihrisko a väčší priestor pre peších aj cyklistov v centre.V kategórii Aktívna samospráva zvíťazilo mesto Martin. Zapojilo najviac organizácií a subjektov do vzájomnej spolupráce smerujúcej k realizácii aktivít a trvalých opatrení. Mesto Košice sa zameralo na cyklistov. Vytvorilo v meste cyklostojany pre takmer 430 bicyklov, a vďaka tomu získalo cenu v kategórii Efektívne trvalé opatrenie. V Lučenci vznikla  pod vedením výtvarníka Petra Kollára živá silueta bicykla. Do tvorby sa zapojilo spolu 500 študentov z 3 stredných škôl. Vďaka tejto realizácii získalo mesto Lučenec ocenenie v kategórii Originálny video spot. Banská Bystrica bola ocenená za originálnu tematickú fotografiu. Pre jej vytvorenie odstavili parkovisko a na jeho ploche vzniklo desať rôznych alternatívnych plôch, napríklad na minifutbal, na detské ihrisko, na odloženie bicyklov, na posedenie s priateľmi, či na komunitnú záhradku.

Odovzdávanie cien prebehlo za účasti vzácnych hostí, riaditeľa kancelárie ministra životného prostredia, Vladimíra Raka, generálneho riaditeľa Slovenskej agentúry životného prostredia, Martina Vavřinka, vedúceho zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Dušana Chreneka, výkonného riaditeľa Banskobystrického štúdia RTVS, Miroslava Debnára a zástupcov samospráv, inštitúcii a organizácii, ktorým myšlienka mobility a kvality životného prostredia nie je ľahostajná.

Zdroj: SAŽP

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *