nedeľa - 19. mája, 2024
, Žilinský samosprávny kraj získal cenu čestného nákupu

Žilinský samosprávny kraj získal cenu čestného nákupu

Žilinská župa uspela na medzinárodnej súťaži Fair Sourcing Awards (ceny čestného nákupu), ktorá sa konala 6. novembra 2014 v Ostrave. Za úspešné a transparentné využívanie elektronického obstarávania a elektronických aukcií získala 3. miesto v kategórii TREND. Tá je určená najúspešnejším užívateľom a šíriteľom eAukcií a ezákaziek a ostatných elektronických nástrojov v roku 2014.

Ocenenie porota udelila za implementáciu elektronického obstarávania pre organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, kontrolné mechanizmy a prácu s dodávateľmi, ktorých má ŽSK v internom elektronickom katalógu 2300. „Uznanie poroty sme si vyslúžili za veľké množstvo zákaziek, ktoré sme zrealizovali elektronicky. Tento rok ich bolo už vyše 130,“ povedal riaditeľ odboru vnútornej správy Ján Jarošík. „Elektronické obstarávanie je efektívnejšie, prináša väčšiu transparentnosť výberových konaní a predovšetkým znižuje riziko korupčného obchodovania. Kraj obstaráva elektronicky už od roku 2011,“ dodal J. Jarošík.

Do súťaže sú zapojené inštitúcie verejnej správy aj komerčné firmy. Sleduje sa pritom inovatívnosť, inšpiratívnosť, alebo dlhodobé využívanie elektronických nástrojov pri výberovom konaní. „Zisk ocenenia je výsledkom transparentnosti a otvorenosti, na ktorú si ako kraj dávame veľmi záležať. Župa vďaka e-aukciám a e-zákazkám ušetrila už 6,8 milióna eur,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

Fair Sourcing Awards je súťaž, kde sa odovzdávajú ocenenia firmám a inštitúciám, ktoré výnimočným spôsobom využívajú elektronické aukcie pri výbere dodávateľov a podporujú elektronizáciu procesu zadávania výberových konaní.

autor: Mgr. Peter Kubica

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *