nedeľa - 14. júla, 2024
, Tanec spája – umenie zbližuje

Tanec spája – umenie zbližuje

V nedeľu a pondelok, 16. – 17. novembra 2014, v čase od 11.00 h – 16.00 h, sa v priestoroch Štúdia Slovenského komorného divadla v Martine uskutoční záverečný turnus  tanečno-umeleckej trilógie pod názvom Tanec spája – umenie zbližuje (ďalej len TSUZ).

Organizátorom tohto projektu je Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd a s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Aktivity TSUZ sú pokračovaním predchádzajúcich dvoch tvorivých víkendov a pre návštevníkov je pripravený ďalší bohatý program. Netradičné kultúrno-spoločenské aktivity sú orientované na prevenciu proti rôznym formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie v našej spoločnosti a všetky sú prioritne zamerané na motiváciu mladej generácie k zmysluplnému tráveniu voľného času.

Málokto napríklad vie, že aj hip-hopová kultúra, o ktorej sa účastníci workshopov, seminárov a diskusií dozvedeli veľa nového, je sama o sebe nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie a poskytuje mladým ľuďom zaujímavý pohľad práve na témy týkajúce sa ľudských práv. Pre účastníkov podujatia je pripravené premietanie krátkych filmov o dodržiavaní ľudských prá, nebude chýbať ani výtvarná umelecká sekcia Live Painting, vedená Martinom Hríbom.

Na tanečných workshopoch si deti a mládež osvoja jednotlivé tanečné prvky a techniky, ale hlavne sa dozvedia súvislosti o formovaní ich vzniku. Naučia sa experimentovať, pracovať na svojom pohybovom prejave a krok po kroku sa posúvať vpred vo svojich zručnostiach. Tie odprezentujú 17. novembra 2014 o 16.00 h v Štúdiu Slovenského komorného divadla v Martine, kedy sa uskutoční záverečný program podujatia spojený s vyhodnotením literárno-výtvarnej súťaže. Návštevníci si môžu zároveň pozrieť aj výstavu obrazov a fotografií, ktoré vznikli počas prvých dvoch tvorivých víkendov.

, Tanec spája – umenie zbližuje

zdroj: Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *