piatok - 21. júna, 2024
, Lenny v zábavnej letnej novinke Lovers Do pochováva to, čo už je dávno mŕtve

Lenny v zábavnej letnej novinke Lovers Do pochováva to, čo už je dávno mŕtve

Jednu zo svojich najveselších piesní prichystala na  leto Lenny. Energický singel Lovers Do, ktorý globálne vydáva nemecká pobočka Universal Music, doprevádza originálny tarantinovský videoklip nakrútený v Poľsku.

Neostane vám nič iné, len tancovať

Skladba s nákazlivo bezstarostným zvukom je ďalšou ochutnávkou z dlho očakávaného druhého albumu Lenny, na ktorom speváčka v súčasnosti usilovne pracuje. Vznikla v autorskom tíme s už osvedčenými hitmakermi Ondřejom Fiedlerom a Marcelom Procházkom. Autorkou textu napísaného na Procházkov námet je Lenny, produkcie sa ujali spomínaní kolegovia.

Lovers Do pojednáva o rozpade vzťahu, aj keď prekvapivo optimistickou formou. Ukazuje, že uzavrieť v sebe jednotlivé procesy môže priniesť pocit oslobodenia„Pochovávam v nej niečo, čo už je dávno mŕtve, ale pesnička je sama o sebe taká veselá, že vám neostane nič iného než tancovať,“ popisuje Lenny, ktorá tu miesi pop s elektronikou a úderným indie rockom.

Podľa jej slov ide typovo presne o skladbu, ktorú si predstavovala vydať v lete. „Páči sa mi, že je tak odľahčená, ľudia by sa pri jej počúvaní mali baviť. Keď priniesol gitarista Marcel Procházka na skúšku s kapelou jej demoverziu, skákala som radosťou. Okamžite som vedela, že to je pieseň pre mňa!“ neskrýva svoje nadšenie Lenny.

 „Tarantinovský imidž“

Tiež videoklip prekvapí svojím zábavným spracovaním. Lenny ho so svojím tímom odišla koncom mája nakrútiť do Poľska.„Tamojšia produkčná spoločnosť ma okamžite zaujala svojim originálnym štýlom. Naším cieľom bolo vytvoriť akýsi road movie s jednoduchou zápletkou a osobitou ‚tarantinovskou‘ imidž. Nakrúcanie bolo veľmi náročné, za tri dni sme naspali asi len päť hodín. Ale som presvedčená, že výsledok za to stojí!“ ubezpečuje.

Na jeseň sa speváčka vydá na klubové turné po Českej republike. Behom Lovers Tour zahrajú počas novembra v piatich mestách, kde pripomenú svoje hity z piatimi Andělmi oceneného debutového albumu Hearts, ale predstavia aj ochutnávky z chystanej druhej radovky. „Minuloročný koncert vo Forume Karlín bol pre mňa veľký kariérny míľnik a splnený sen. Dostala som teraz ale chuť pocítiť prítomnosť ľudí zase úplne zblízka, veľmi osobne, ako to bolo predtým. Žiadne veľké efekty, len svetlá, mikrofón, piano, ľudia a ja,“ láka na koncerty.

Súčasne s tým, Lenny stále pracuje na svojom druhom štúdiovom albume. Pevný termín vydania však zatiaľ nemá„Nechcem, aby sa deadline-y stali zabijakom mojej kreativity. Je to príjemná motivácia, ale chcem ľuďom predviesť to najlepšie zo sebe a k tomu potrebujem čas. Verím, že doska sa zrodí rovnako ako Hearts – v ten pravý čas,“ dodáva.

Zdroj: Ľuba Svatá, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …