sobota - 20. júla, 2024
, Martin Císar prichádza s novým singlom I’ll Never Be
Foto: Pavol Kulkovský

Martin Císar prichádza s novým singlom I’ll Never Be

Charizmatický Martin Císar oslovuje po úspešnom debute Šťastie svojich priaznivcov novým sviežim singlom I’ll Never Be. V energickej pesničke otvára ďalšiu pálčivú tému hlboko sa dotýkajúcu mnohých ľudí, ktorí chcú v živote zostať napriek tlaku spoločnosti sami sebou.

Skladba na mieru

„Ľudia sú druhými často kritizovaní, buď priamo alebo nepriamo, za ich orientáciu, štýl obliekania, výzor, nadváhu… Každý, kto nejakým spôsobom vyčnieva z radu, je iný alebo len sám sebou, býva v mnohých prípadoch terčom posmechu a urážok,“ hovorí Martin.

Hudbu aj text k novinke napísala Martinovi na mieru skvelá skladateľka, textárka a speváčka Elis Mraz. Skladbu so silným odkazom pritom Martin s Elis vytvorili a nahrali iba za jeden deň. O finálny master a mix sa postaral český producent Ondrej Žatkuliak z pražského štúdia Rooftop.

K expresívnej novinke, ktorá je aktuálne k dispozícii na všetkých dostupných streamingových a downloadových službách, vznikoli emotívny videoklip, do ktorého sa zapojilo viacero mediálne známych i neznámych tvárí. Objavia sa v ňom napríklad speváčky Tereza Mašková, Nicky Mack, či Barbora Hazuchová s priateľom, klaviristom Marekom Masarikom.

Postačil aj telefón

Svoju pasáž do klipu nakrútila aj autorka skladby Elis Mráz, stylistka Andrea Ziegler, vizážistka Jana Karcolová a ďalší – všetci spievajúc Martinove slová. „Keďže I’ll Never Be má pre mňa hlbšiu myšlienku, snažil som sa do klipu osloviť ľudí, ktorých reálne poznám. Väčšina z nich sú moji blízki kamaráti, ale sú tam aj ľudia, s ktorými som spolupracoval a ktorí sa, rovnako ako ja, stretli s hejtami alebo s nejakými negatívnymi poznámkami na ich osobu, či už v rámci ich profesie alebo v bežnom živote,“ približuje Martin.

„Práve preto som chcel, aby boli súčasťou klipu práve tí, ktorí v ňom účinkujú – pretože títo ľudia si všetci sami prežili šikanu a urážky, niektorí z nich dokonca pomáhali mne samému, keď som niečo podobné sám zažíval a robil som si z poznámok okolia ťažkú hlavu,“ priznáva známy interpret. „Chcel som skrátka, aby tam boli reálni ľudia, ktorí viem, že sa s touto piesňou dokážu stotožniť,“ uzatvára.

Priatelia neváhali a na Martinovu prosbu ihneď reagovali. „Tým, že sa s Maťom poznáme už veľmi dlhú dobu a myslím, že sme aj dobrí kamaráti, púšťal mi I’ll Never Be ešte keď mal v rukách len demo. Už vtedy sa mi tá pesnička veľmi páčila, je to veľmi chytľavá skladba so silným textom, tak sme s Marekom neváhali a hneď sme pre Maťa niečo natočili,“ozrejmuje Barbora Hazuchová.

Zábery zo súkromia i z vonku nakrútili účinkujúci len celkom jednoducho – na telefón, čím si klip zachováva absolútnu surovosť, prirodzenosť a autenticitu. O finálny vizuál, strih a titulky k videoklipu sa postarala Monika Mátéová v spolupráci s agentúrou Stella Production.

 

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …