nedeľa - 24. septembra, 2023
, Lenny vydáva svoju najosobnejšiu skladbu Figure It Out . Video je plné záberov z detstva
Foto: Matúš Tóth

Lenny vydáva svoju najosobnejšiu skladbu Figure It Out . Video je plné záberov z detstva

Talentovanú a osobitú muzikantku Lenny čaká na jar vydanie druhého albumu a aktuálne predstavuje novinku Figure It Out. Tá je doteraz jej najosobnejšou skladbou, ktorú podporila videoklipom zloženým zo záberov z detstva.

Téma sa týka každého z nás

Emotívny príbeh životnej cesty, lások a prekážok dodáva piesni výnimočnosť a osobitosť, ktoré speváčku dokonale vystihujú. O produkciu piesne sa postarala dvojica Ondřej Fiedler & Marcel Procházka, ktorí sú zároveň aj jej spoluautormi. Režisérom je Jan Strach, strih mala na starosti Lenka Gmitrová. 

Lenny sa do povedomia širokej verejnosti zapísala ako svojbytná a nadmieru talentovaná autorka. Tiež ale priznáva, že nie vždy je to tak emotívne, ako v prípadne nového singla. „Občas sa objaví pieseň, ktorá je výnimočnejšia ako ostané, a práve Figure It Out je jednou z nich,“ zverila sa Lenny.

Pieseň je sama o sebe veľmi osobná a reflektuje tému, ktorá sa týka každého z nás. Slogan Figure It Out, o ktorý sa speváčka v piesni opiera, symbolizuje rôznorodosť každého ľudského príbehu, kedy si každý človek musí na všetko prísť sám. „Skladba je o ceste životom, ktorá je plná krásnych chvíľ, ale aj prekážok, rázcestí a ťažkých rozhodnutí, pred ktorými stojíme. Potom je na nás, ako sa rozhodneme a akým smerom bude pokračovať naša životná cesta,“ popisuje Lenny.

Jasný odkaz a príbeh

Vo videoklipe Lenny poodhaľuje kus seba samej a úplne vypúšťa akúkoľvek dejovú líniu, a i napriek tomu divák dostáva jasný odkaz a príbeh. Hlavnú úlohu hrajú jednoznačne emócie a vľúdne slová, ktoré k piesni spolu s producentmi Lenny napísala. „S fanúšikmi sa podelím o to, čo donedávna zostávalo skryté, hovorí Lenny s úsmevom.

Lenny teraz trávi väčšinu času v nahrávacom štúdiu, kde dokončuje nový album,  ten patrí k najočakávanejším hudobným počinom tohtoročnej jari. „Verím, že album sa blíži ku koncu. Mám v sebe satisfakciu, že jednotlivé kúsky zapadajú pomaly, ale isto do seba, a že vydám materiál, o ktorom som naprosto presvedčená. Myslím, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť.“ zaznelo od Lenny.

Album ešte síce svetlo sveta neuzrela, ale Lenny už k nej pre svojich poslucháčov pripravila darček v podobe svojho doteraz najväčšieho koncertu v Prahe. „Podpora fanúšikov na koncertoch bola počas minulých rokov neskutočná! S kapelou sme mali možnosť cestovať po svete, hrať na úžasných festivaloch a vypredať koncerty. Tento rok chcem tieto zážitky nakumulovať do jednej veľkej show, nezabudnuteľnej pre mňa a divákov,“ teší sa Lenny.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …