nedeľa - 16. júna, 2024
, Lenny vydáva svoju najosobnejšiu skladbu Figure It Out . Video je plné záberov z detstva
Foto: Matúš Tóth

Lenny vydáva svoju najosobnejšiu skladbu Figure It Out . Video je plné záberov z detstva

Talentovanú a osobitú muzikantku Lenny čaká na jar vydanie druhého albumu a aktuálne predstavuje novinku Figure It Out. Tá je doteraz jej najosobnejšou skladbou, ktorú podporila videoklipom zloženým zo záberov z detstva.

Téma sa týka každého z nás

Emotívny príbeh životnej cesty, lások a prekážok dodáva piesni výnimočnosť a osobitosť, ktoré speváčku dokonale vystihujú. O produkciu piesne sa postarala dvojica Ondřej Fiedler & Marcel Procházka, ktorí sú zároveň aj jej spoluautormi. Režisérom je Jan Strach, strih mala na starosti Lenka Gmitrová. 

Lenny sa do povedomia širokej verejnosti zapísala ako svojbytná a nadmieru talentovaná autorka. Tiež ale priznáva, že nie vždy je to tak emotívne, ako v prípadne nového singla. „Občas sa objaví pieseň, ktorá je výnimočnejšia ako ostané, a práve Figure It Out je jednou z nich,“ zverila sa Lenny.

Pieseň je sama o sebe veľmi osobná a reflektuje tému, ktorá sa týka každého z nás. Slogan Figure It Out, o ktorý sa speváčka v piesni opiera, symbolizuje rôznorodosť každého ľudského príbehu, kedy si každý človek musí na všetko prísť sám. „Skladba je o ceste životom, ktorá je plná krásnych chvíľ, ale aj prekážok, rázcestí a ťažkých rozhodnutí, pred ktorými stojíme. Potom je na nás, ako sa rozhodneme a akým smerom bude pokračovať naša životná cesta,“ popisuje Lenny.

Jasný odkaz a príbeh

Vo videoklipe Lenny poodhaľuje kus seba samej a úplne vypúšťa akúkoľvek dejovú líniu, a i napriek tomu divák dostáva jasný odkaz a príbeh. Hlavnú úlohu hrajú jednoznačne emócie a vľúdne slová, ktoré k piesni spolu s producentmi Lenny napísala. „S fanúšikmi sa podelím o to, čo donedávna zostávalo skryté, hovorí Lenny s úsmevom.

Lenny teraz trávi väčšinu času v nahrávacom štúdiu, kde dokončuje nový album,  ten patrí k najočakávanejším hudobným počinom tohtoročnej jari. „Verím, že album sa blíži ku koncu. Mám v sebe satisfakciu, že jednotlivé kúsky zapadajú pomaly, ale isto do seba, a že vydám materiál, o ktorom som naprosto presvedčená. Myslím, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť.“ zaznelo od Lenny.

Album ešte síce svetlo sveta neuzrela, ale Lenny už k nej pre svojich poslucháčov pripravila darček v podobe svojho doteraz najväčšieho koncertu v Prahe. „Podpora fanúšikov na koncertoch bola počas minulých rokov neskutočná! S kapelou sme mali možnosť cestovať po svete, hrať na úžasných festivaloch a vypredať koncerty. Tento rok chcem tieto zážitky nakumulovať do jednej veľkej show, nezabudnuteľnej pre mňa a divákov,“ teší sa Lenny.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …