piatok - 14. júna, 2024
, V Martine sa o seniorov starajú aj opatrovateľky
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

V Martine sa o seniorov starajú aj opatrovateľky

Mesto Martin podľa zákona poskytuje okrem iného aj opatrovateľskú službu, o ktorej zabezpečenie sa stará 57 opatrovateliek. Ich úlohou je pomáhať Martinčanom, ktorí na to sami nestačia. Avšak v Martine máme to šťastie, že pre mestské opatrovateľky nie je ich povolanie len prácou, ale poslaním.

Mesto Martin poskytuje opatrovateľskú službu  v zmysle § 41 zákona 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. V Martine sa o celkom 146 seniorov stará 57 opatrovateliek priamo v rodinách, v ich prirodzenom domácom prostredí. Pomáhajú im s osobnou hygienou, stravovaním, obliekaním a všetkými ostatnými činnosťami, ktoré im spôsobujú problémy vrátane doprovodu.

„Dobrá, kvalitná a odborná starostlivosť o tých, ktorí potrebujú pomoc je základným pilierom práce mesta. Som nesmierne rád, že martinské opatrovateľky nevykonávajú svoju prácu len ako povinnosť, ale pristupujú k svojim klientom predovšetkým ľudsky. Ako lekár si dobre uvedomujem, že práve úsmev, či podaná pomocná ruka sú mnohokrát viac ako fyzická pomoc, a preto som na prácu martinských opatrovateliek veľmi hrdý,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. O kvalite práce celého tímu, ktorý sa stará o zabezpečovanie sociálnych služieb v meste svedčia aj ďakované listy, ktoré od svojich klientov v poslednom čase dostávajú.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …