nedeľa - 25. februára, 2024
, Leto a kalifornský štýl. Skupina Rakovicky prináša letný duet

Leto a kalifornský štýl. Skupina Rakovicky prináša letný duet

Po debutovom albume ‘Cicero‘ RAKOVICKY, ktorý len v marci tohto roku pokrstil Dan Bárta v Bratislave, prichádza kapela s letnou novinkou Nebudeme ako predtým. Tú možno nazvať predzvesťou nového a sviežejšieho smerovania tejto slovenskej hudobnej skupiny.

„Debutom sa pre nás definitívne skončila doba ‘temna‘, začína sa nová éra, ktorá bude uvoľnenejšia a viac fresh” prezrádza líder kapely Marek Rakovický.

‘Roadmovie-videoklip‘ v štýle klipov zasnenej Lana Del Rey natočili v rakúskom Burgenlande, kam sa spevák začiatkom roka presťahoval: „To miesto ma priam očarilo.Evokuje vo mne takú ‘rakúsku Kaliforniu‘. Ešte aj slnko tu svieti podobne.” Atmosferický klip režírovala Barbora Vaculová, s ktorou už spolupracovali na videoklipe ku skladbe Odvážne dievča.

„Táto pieseň je o zážitku, ktorý má silu nás navždy zmeniť. Už nebudeme schopní ignorovať svoj vnútorný hlas – stane sa našou neoddeliteľnou súčasťou. Je o zážitku silnej lásky”, spomína Marek.Zošit s poznámkami i úryvkami textov našiel náhodou pri sťahovaní a okamžite v ňom zarezonovali. „Zistil som, ako dávno som si už robil poznámky v slovenčine – niektoré našli uplatnenie až teraz”, hovorí spevák, ktorého prevažná časť tvorby je v angličtine (i v ‚domovskej‘ kapele Lavagance).

Duet s mladou speváčkou Livvi je o spomienke na dávne leto. „Hľadali sme speváčku, ktorá sa bude hodiť k Marekovmu hlasu a zároveň to bude niekto neopozeraný a svieži. Našli sme Dianu Olíviu Zemkovú alias Livvi, ktorú nám odporučil náš manažér Smasho. Pracovalo sa nám s ňou veľmi dobre a ani do budúcna spolupráce a hosťovanie umelcov v našich skladbách nevylučujeme”, vraví producent a klávesista Oliver Fillner, autor hudby.

Zdroj: Mário ‚Smasho‘ Vasko

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Klamári, “Klamári” sú aspoň silnou múzou”. M. Harich prichádza s chytľavou novinkou LIAR

“Klamári” sú aspoň silnou múzou”. M. Harich prichádza s chytľavou novinkou LIAR

Tentokrát sa však nejedná o klasickú “harichovskú” baladu, ale o optimistickú pohodovku v angličtine.  …