piatok - 26. apríla, 2024
, Líniu troch víťazstiev domácich Martinčanov pretrhla v nedeľu Banská Bystrica víťazstvom 3:0

Líder tabuľky z Banskej Bystrice ukázal v nedeľu 20. novembra na ľade Martinčanov, prečo mu patrí prvé miesto, keď zvíťazil v 22. kole Tipsport ligy a odniesol si domov tri body.

V prvej tretine sa po neuznanom góle domácich ujali vedenia hostia z Banskej Bystrice gólom Dávida Buca. Druhá tretina bola bezgólová, húževnaté martinské mužstvo aktívne bojovalo, no fanúšici sa gólu domácich do konca zápasu nedočkali. V tretej tretiny bodovali opäť „barani“ gólom Jordana Hickmotta a Tomáša Surového, ktorý upravil skóre na konečný výsledok. Zápas zhodnotil kapitán domáceho mužstva Ján Tabaček.

Po zápase poskytol svoje vyjadrenie aj asistent trénera Martinčanov Juraj Halaj.

Laska na dedine, Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Tradičná dedinská etiketa prikazovala, aby láska bola skromná. Nesmela byť okázalá, ani sa nemala prejavovať …