nedeľa - 14. júla, 2024
, Zóna bez peňazí v Žiline. Vdýchnite nepotrebným veciam nový život

Zóna bez peňazí v Žiline. Vdýchnite nepotrebným veciam nový život

Je Vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy ich už nepotrebujete? Môžete nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť inými vecami. A to všetko bez peňazí. V sobotu 26. novembra od 10:00 do 16:00 sa bude konať v Ekocentre Lesopark v Žiline akcia „Zóna bez peňazí“.

Zóna bez peňazí  je dobrovoľnícka akcia, ktorá sa uskutoční súčasne vo viacerých mestách na Slovensku v ten istý deň. Podporuje medzi ľuďmi recyklovanie či výmenu vecí a drží sa motta „Recykluj! Daruj! Bartruj! Urob radosť! Spoznaj!“. Na akciu môžete priniesť veci, ktoré už nepotrebujete a môžu sa zísť niekomu druhému. Zároveň môžete spraviť radosť aj sebe a zobrať si z akcie čo poteší Vás alebo niekoho, komu vec darujete, hoc aj na Vianoce.

Priniesť môžete rôzne veci – oblečenie, knihy, hračky, šperky, veci do domácnosti, elektroniku a iné. Jedinou podmienkou je, nech sú veci funkčné a použiteľné, pretože majú spraviť radosť druhým. Zvyšok je na Vás, môžete priniesť veci a odísť alebo si môžete prísť len niečo zobrať.

Súčasťou akcie  budú aj koncerty, vystúpenia, vernisáže, výstavy výrobkov miestnych umelcov a remeselníkov, tvorivé dielne, detské kútiky, arteterapie, literárne posedenia a rôzne workshopy. Nebudú chýbať ani domáce dobroty, čaje z rôznych kútov sveta, joga, ale aj premietanie filmov, stretnutia so známymi osobnosťami a mnoho ďalšieho. A to všetko, samozrejme, zadarmo.

Ako odkazuje iniciátor a hlavný organizátor akcie, Manik: „Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páčia. Alebo si môžete zobrať to, čo by sa vám mohlo hodiť. Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie – urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí.“

Viac informácií o akcií a bližší program pre Žilinskú zónu bez peňazí nájdete na facebookovej stránke alebo na stránke zonabezpenazi.sk.

zdroj: Magdaléna Valkovičová, organizátorka zóny bez peňazí v Žiline

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *