streda - 24. apríla, 2024
, Ľudia nad 55 rokov v Žilinskom a Trenčianskom kraji môžu získať výhodné zľavy
Foto: Ilustračné, Pixabay.com

Ľudia nad 55 rokov v Žilinskom a Trenčianskom kraji môžu získať výhodné zľavy

Slováci starší ako 55 rokov môžu žiadať v Trenčianskom a Žilinskom kraji Kartu seniora. Ide o ojedinelý projekt na Slovensku, ktorý prináša seniorom výhodné ponuky a zľavy u stoviek partnerov nielen doma, ale aj v Českej republike. Tento rok je v pláne rozšíriť Kartu seniora aj do ostatných krajov na Slovensku.

Ako informoval manažér projektu Karta seniora Radek Lunda, s touto kartou získajú slovenskí a českí seniori prísun výhodných ponúk a zliav u stoviek partnerov na Slovensku a v Českej republike. „Pomáhame seniorom rozvíjať ich aktívny životný štýl, podporovať koníčky a voľnočasové aktivity, budovať priateľstvá a rozvíjať hodnotné vzťahy. Naším cieľom je tiež podporiť cezhraničné aktivity seniorov,“ uviedol Lunda. V súčasnosti môžu seniori podľa neho vyberať z viac ako 400 ponúk zliav a špeciálnych akcií u spolupracujúcich partnerov. Výhody je možné čerpať napríklad v oblasti zdravia, športu, kultúry i cestovania. Prevádzky partnerov, ktorí poskytujú zľavy, sú označené oranžovou samolepkou. V Českej republike je farba samolepky zelená. Slovenskí seniori môžu pri návšteve Českej republiky čerpať všetky výhody a zľavy, ktoré českým seniorom poskytuje Senior Pas.
„Tento rok máme v pláne ďalej rozširovať počet slovenských partnerov zapojených do projektu, a tiež ponúknuť Kartu seniora v ďalších krajoch na Slovensku. Karta seniora ponúkne aj ďalšie užitočné funkcie – po prihlásení k účtu na internete si bude možné poznačiť napríklad termín návštevy u lekára,“ doplnil Lunda s tým, že použitie Karty seniora je jednoduché, stačí pred platením nahlásiť poskytovateľovi uplatnenie zľavy a predložiť kartičku.
Ako dodal, Kartu seniora získajú záujemcovia prostredníctvom okresných organizácií Jednoty dôchodcov na Slovensku, ktorá projekt podporuje. Karta seniora súčasne slúži ako karta členov tejto organizácie. Karta je vydávaná na meno a obsahuje fotografiu, meno, priezvisko, rok narodenia, miesto bydliska a číslo karty.
Projekt vznikol za finančnej podpory Európskeho fondu regionálneho rozvoja a Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2014-2020.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …