štvrtok - 13. júna, 2024
, Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na Mariánskom námestí v Žiline

Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na Mariánskom námestí v Žiline

V sobotu 11. júna sa uskutočnia v Žiline Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu v disciplíne šprint. Na štart sa do dnešného dňa prihlásilo viac než 300 pretekárov zo Slovenska, Česka a Poľska. Súťažiť sa bude v 24-tich vekových kategóriách počnúc staršími žiakmi a končiac veteránmi nad 70 rokov.

Centrum a cieľ pretekov na Mariánskom námestí bude prístupný aj diváckej a športujúcej verejnosti. Súčasťou podujatia budú preteky pre zamestnancov automobilovej spoločnosti v Tepličke nad Váhom, ktorá podujatie podporila, ale aj preteky pre širokú verejnosť, ktorých účelom bude priblížiť orientačný beh ako šport pre celé rodiny. Nenechajte si ujsť príležitosť zoznámiť sa s orientačným behom ako športovým odvetvím v jeho vrcholovej podobe ale aj v podobe prístupnej bežnej verejnosti ako veľmi zaujímavej forme športovej aktivity spájajúcej pohyb s orientáciou v známom či neznámom prostredí.

Štart prvého pretekára Majstrovstiev SR je naplánovaný na 11.30 hod. Záujemcovia o verejné preteky sa môžu prihlásiť kedykoľvek od 12.00 hod. do 14.00 hod. na Mariánskom námestí vo zvlášť vyhradenom priestore, kde im bude bezplatne poskytnutá inštruktáž a vydaná špeciálna mapa pre orientačný beh, podľa ktorej budú mať za úlohu absolvovať orientačne nenáročnú trať v historickom centre mesta Žilina.

Na druhý deň, v nedeľu 12. júna, sa uskutoční jedno z kôl Slovenského pohára v terénoch pri obci Kunerad s centrom na miestnom futbalovom ihrisku. Štart prvého pretekára je naplánovaný na 9.30 hod.

, Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na Mariánskom námestí v Žiline

Autor: SLÁVIA Žilinská univerzita
Foto: SLÁVIA Žilinská univerzita

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *