štvrtok - 13. júna, 2024
, Máme za sebou úspešný Letný foto fest a Fotopasáž Martin 2015

Máme za sebou úspešný Letný foto fest a Fotopasáž Martin 2015

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Mestskou scénou Martin a Martinským klubom priaznivcov cestovania pripravilo prezentačné fotografické podujatie Letný foto fest a FOTOPASÁŽ MARTIN 2015, ktoré sa  uskutočnili 12. a 13. júna.

Počas tretieho ročníka mohli priaznivci fotografie vidieť zaujímavé výstavy priamo v priestore pešej zóny mesta Martin. Fotografie boli pripravené z predchádzajúcich podujatí, ktoré boli súčasťou fotografických aktivít realizovaných Turčianskym kultúrnym strediskom.  Jedná sa o podujatia Fotomaratón Martin 2015 a tiež sériu fotografických workshopov, ktoré viedol Michal Pišný pre študentov fotokrúžku pôsobiaceho pri PaSA Turčianske Teplice.

Výstavami bolo umožnené neprofesionálnym tvorcom fotografií a mladej generácii fotografov prezentovať svoje práce priamo na  pešej zóne mesta Martin. V rámci Letného foto festu boli pripravené výstavy Martina Siptáka vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine a Jany Rengevičovej v priestoroch budovy Milénia v Martine, ktoré sú pre verejnosť sprístupnené do 3. júla 2015.

Prvý raz počas troch rokov bola pripravená aj súťažná výstava fotografií umiestnených na sieťach v priestore pešej zóny, s možnosťou získať zaujímavé ceny a tiež konzultovať svoje práce s odbornou porotou. V rámci Letného foto festu organizátori pripravili počas dvoch dní pre verejnosť aj nočné premietanie cestovateľských prezentácii pod holým nebom, ktoré zaujímavo doplnilo program tohtoročných Dní mesta Martin. Prezentujúci boli Ivka Sikulová, Ján Veselovský, Michal Chmeliar a Jozef Rajchl.

V rámci prvého ročníka súťažnej výstavy cenu poroty získal Juraj Antal za fotografiu Tiene ulice. Cenu divákov získal Jakub Láclavík za fotografiu Okrídlenci.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *