sobota - 22. júna, 2024
, Martin: Cestovateľský večer prinesie pohľad do troch zaujímavých krajín

Martin: Cestovateľský večer prinesie pohľad do troch zaujímavých krajín

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v spolupráci s Martinským klubom priaznivcov cestovania a Turčianskou knižnicou v Martine pripravil Martinský cestovateľský večer.

Cestovateľský večer sa uskutoční  28. decembra o 17.30 h v budove Turčianskej knižnice v Martine. Témou večera bude Z Bangkoku do Saigonu. Prezentovať bude Michal Dorica.  Jeho cestovateľské rozprávanie bude sprevádzané premietaním filmu a projekciou fotografií približujúcich množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných miest a zážitkov.

Dorica porozpráva svoju z Bangkoku do Saigonu. Na trase dlhej cca 1500 km sa tak záujemcovia spolu s cestovateľom pozrú do troch krajín. „Navštívime zaujímavosti Bangkoku a jeho rušné ulice. V Kambodži sa prejdeme chrámami Angkor Watu, ktorý je považovaný za jednu z najväčších svetových pamiatok. Pre milovníkov mora a slnka objavíme ostrovy Koh Rong a ich krásne pláže. Po krátkej návšteve hlavného mesta Kambodže Phnom Penhu sa presunieme do vietnamského veľkomesta Ho Či Minovho mesta známeho aj ako Saigon, kde okrem typického ázijského ruchu cítiť aj európsky koloniálny vplyv,” prezradil Dorica.

Zdroj: TKS Martin

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …