sobota - 20. júla, 2024
, Martin dal Slovensku ďalšieho talentovaného hudobníka – Juraja Hnilicu

Martin dal Slovensku ďalšieho talentovaného hudobníka – Juraja Hnilicu

„Ďakujem Bohu za tieto okamihy a ďakujem vám priatelia za to, že to prežívate so mnou.“ Takto sa vyjadril Juraj Hnilica na svojom FB po tom, ako absolvoval kasting v novej sérií Česko Slovensko má talent.

Juraj Hnilica sa stal obľúbenou témou najnovšieho Česko Slovensko má talent. Vystúpil s piesňou Aká si krásna, ktorú doplnil aj hrou na klavíri a gitare. Aj keď nebol v tej najlepšej kondícií, očaril nielen porotu, ale aj publikum.

„Prečo sme o ňom ešte nepočuli? Kde si bol, Ďurko?“ Čudovali sa svorne moderátori Junior a Marcel, keď Juraj vstal od klavíra a naplno prejavil svoj hlasový potenciál. Nám, Martinčanom, však Juraj Hnilica nie je neznámy. Tento hudobne nadaný muzikant už má za sebou úspechy, či už so svojou kapelou Bačova fujara alebo s individuálnou tvorbou.

V decembri roku 2013 sa pieseň Aká si krásna zaradila do TOP desiatky najlepších českých i slovenských videoklipov toho mesiaca. Spevák nám prišiel osobne predstaviť do Rádia Rebeca svoje piesne a poskytol nám aj rozhovor.

Čítajte aj –> Líder kapely Bačova Fujara v Rádiu Rebeca

Na Vianoce ďalšieho roku (2014) krstil Juraj Hnilica v martinskom Barmuseu svoj sólový debut – Dovoľte mi predstaviť sa Vám. Samotný krst prebehol za prítomnosti známeho slovenského cestovateľa, spisovateľa ale aj hudobníka Pavla “Hiraxa” Baričáka. Popri to v Martine odohral mnoho ďalších koncertov.

Čítajte aj –> Juraj „Ďuri“ Hnilica pokrstil svoj sólový debut

A tak, zatiaľ čo celé Slovensko číta titulky o zrode novej hviezdy, my v Martine vieme – hviezda sa zrodila už dávno. Vypočujte si ju, napríklad, aj v éteri Rádia Rebeca.

foto: csmatalent.joj.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Pocket Money, „Spievame o peniažkoch, ktoré sme nikdy nemali.“ Prezrádzajú o novinke Pocket Money duo MEOWLAU X VAL

„Spievame o peniažkoch, ktoré sme nikdy nemali.“ Prezrádzajú o novinke Pocket Money duo MEOWLAU X VAL

Riff, ktorý celý deň nedostaneš z hlavy. Takto možno popísať nový singel projektu MEOWLAU X VAL …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *