pondelok - 20. mája, 2024
, Martin: Na Národnom pamätníku odhalili tabuľku V. Weissovi najstaršiemu

Martin: Na Národnom pamätníku odhalili tabuľku V. Weissovi najstaršiemu

Pamätnú tabuľku strieborného futbalového olympionika z Tokia 1964 Vladimíra Weissa najstaršieho odhalili v stredu 24. októbra 2018 na Národnom pamätníku olympionikov na Národnom cintoríne v Martine jeho syn, futbalový tréner Vladimír Weiss a prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel.

Podľa Weissa mladšieho to bol skromný človek, ktorý mal rád svoju rodinu a futbal. „Vyrastal v jednoduchých podmienkach a málokedy rozprával o sebe. Samozrejme, medaila alebo fotky nám pripomínali jeho najväčší športový úspech. To po ňom zostane a som rád, že si aj olympijský výbor a jemu blízki ľudia uctili jeho pamiatku a takýmto pekným symbolom si na neho spomenuli,“ povedal po odhalení Vladimír Weiss.

Kapitánom strieborného olympijského tímu z Tokia 1964 bol Anton Urban. „V Tokiu sme dosiahli krásny úspech aj pričinením Vladimíra Weissa. Bol nesmierne priateľský, pokorný, bol veľký futbalista. Prijímal to s pokorou, nie s pýchou. Preto dokázal v živote to, čo dokázal. Preto sa mu s úctou a pokorou klaniam a večný odpočinok nech mu dá Pán v nebi,“ zaspomínal si na spoluhráča Urban.

Na olympiáde v Tokiu bol podľa neho Weiss v špičkovej forme. Podľa prezidenta SOV bola nemenej dôležitou aj spomienka na všetkých olympionikov. „Práve túto časť roka chceme pravidelne využiť na to, aby sme si pripomenuli nielen športové úspechy, ale aj odkaz, ktorý nám všetkým zanechali. Celej slovenskej spoločnosti, športovému hnutiu a myslím si, že ich príklad a príbeh je inšpiráciou do dnešných dní. Sľúbil som, že každý rok sa tu budeme stretávať,“ dodal Siekel.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …