štvrtok - 23. mája, 2024
, Martin ocenil najlepšie tímy aj jednotlivcov kampane Do práce na bicykli

Martin ocenil najlepšie tímy aj jednotlivcov kampane Do práce na bicykli

Viac ako šesť stoviek účastníkov v 190 tímoch jazdili v Martine počas mája do práce na bicykli. V rámci piateho ročníka rovnomennej kampane metropola Turca obsadila prvé miesto, najlepšie martinské tímy i jednotlivcov ocenili pri štarte podujatia Martinský bicyklový deň.

Počas mája v rámci súťaže najazdilo 190 tímov spolu 104.373,49 kilometra a ušetrili tak 27,8 tony nevyprodukovaného CO2. Za každého Martinčana tak cyklisti prešli takmer 1,9 kilometra. „Sme úplne šťastní, že môžeme skonštatovať, že po piatich rokoch zapájania sa do tejto kampane je mesto Martin s počtom 166 účastníkov na prvom mieste z 81 samospráv z celého Slovenska,“ skonštatovala vedúca oddelenia regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Mestského úradu v Martine Ivana Bobrovská.

„Je to veľká výzva pre samosprávu, aby budovala bezpečné cyklotrasy a pokračovala v tomto úsilí. Pre nás je to veľmi motivujúce, preto budeme pokračovať v organizovaní kampaní pre cyklistov spolu s ďalšími spolupracujúcimi, ako je mestská polícia, lebo je potrebné pracovať na mladých ľuďoch, detičkách, senioroch, aby sa naučili využívať dopravný priestor. Pre mladých ľudí robíme atraktívne podujatia, ktorými sa snažíme pritiahnuť a upozorniť na trávenie voľného času bicyklovaním,“ priblížila.

Najviac kilometrov najazdil v mesiaci máj tím Ministerstva obrany 1037, a to 3638 km, najlepším jednotlivcom bol obhajca prvenstva z minulého roku Miroslav Egri s 1218 kilometrami. Najlepším tímom v počte jázd absolvovaných na bicykli boli tímy Medické včely 40 a 31, a to zhodne s 216 jazdami.

Mesto chystá aj ďalší veľký projekt vo svojej histórii

Víťazov ocenili pri štarte podujatia Martinský bicyklový deň, ktorý pripravila Turčianska bicyklová skupina (TBS) JUS a mesto Martin. Práve cyklisti z JUS-u si tento rok pripomínajú 20. výročie založenia skupiny a pri tejto príležitosti pripravili i špeciálnu pieseň pod názvom Skleníkové plyny nech vyrábajú iní. „Námet vznikol pri našej ceste do Holandska, kde som sa pokúšal písať prvý text na dlhej ceste autobusom. Ale potom sme to všetko prerobili a chytil to do rúk muzikant Braňo Zacharides, tak to v podstate všetko spravil za mňa,“ priblížil predseda TBS JUS Dušan Kubička.

Najbližším a možno najväčším projektom v histórii mesta v Martine bude moderná cyklotrasa spájajúca Martin a Vrútky, s osvetlením, lávkami či novým mostom, s ktorej výstavbou by sa malo začať ešte v tomto roku, avizoval Kubička.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *