streda - 24. apríla, 2024
, Martinský hokej opäť ožíva. Cieľom je návrat do najvyššej súťaže
Ilustračné foto

Martinský hokej opäť ožíva. Cieľom je návrat do najvyššej súťaže

Martinský hokej je opäť na ceste k stabilizácii. Po páde z najvyššej súťaže do II. ligy sa Martinčania rýchlo vyšvihli do I. ligy, v ktorej budú mať k dispozícii mnoho hráčov so zaujímavým hokejovým životopisom. Dlhodobým cieľom HK Martin je návrat do najvyššej súťaže.

Martinské A-mužstvo síce v sezóne 2016/2017 dosiahlo úspech v podobe účasti v semifinále Tipsport Ligy, ale krátko na to vrcholový hokej v meste padol pre finančné problémy. Seniorské mužstvo Martina napokon pokračovalo v tretej najvyššej súťaži, z ktorej si v najrýchlejšom možnom čase vybojovalo postup do I. ligy. V roku 2018 vzniklo občianske združenie Hokejový klub Martin, ktoré sa dohodlo s MHK Martin na prevode prvoligovej licencie. Občianske združenie založili Dušan Laššák a Milan Murček, ktorí boli súčasťou martinského klubu aj počas nedávneho účinkovania v druhej lige.

Predsedom správnej rady sa stal Dušan Laššák a podpredsedom Ján Tabaček, ktorý bude mať zároveň aj pozíciu športového manažéra. Milan Murček bude výkonným riaditeľom HK Martin.

„Našou prvoradou ambíciou v sezóne 2018/2019 bude stabilizácia klubu, ale myslíme aj na postup do najvyššej súťaže. Ten však nie je bezpodmienečným cieľom. Uvidíme, ako sa sezóna vyvinie, no v dlhodobom horizonte myslíme na najvyššiu súťaž. Momentálne sa sústredíme na sezónu v I. lige. Máme prakticky hotový realizačný tím a do veľkej miery aj samotný káder. Do neho chceme výdatne zapojiť aj mladíkov, ktorých zároveň doplnia hráči, ktorí výkonnostne nepatria do I. ligy, ale do vyššej súťaže. Sme preto veľmi radi, že máme v tíme hráčov ako Ján Tabaček, Jaro Markovič alebo Jakub Langhammer, ktorý bol v minulej sezóne prvý center v tipsportligovom Liptovskom Mikuláši,“ uviedol Murček.

V otázke zloženia hráčskeho tímu majú zaujímavú trojicu  brankárov

Podľa Murčeka prakticky všetci úspešní odchovanci martinského hokeja majú záujem na jeho stabilizácii a napredovaní. „Dôkazom toho je aj skutočnosť, že majster sveta Radovan Somík sa stal asistentom hlavného trénera,“ poznamenal Murček, podľa ktorého by malo martinské A-mužstvo patriť medzi 5-6 favoritov I. ligy. Rozpočet klubu by sa mal pohybovať okolo sumy 350.000 eur. Tím v prvoligovej sezóne povedie Róbert Spišák, jeho asistentom bude Radovan Somík a v pozícii vedúceho mužstva ostáva Branislav Stolárik.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *