nedeľa - 14. júla, 2024
, Martin: SOŠ dopravná sa stala Centrom odborného vzdelávania
Ilustračné foto

Martin: SOŠ dopravná sa stala Centrom odborného vzdelávania

Stredná odborná škola (SOŠ) dopravná Martin-Priekopa je ďalšou školou v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), ktorá získala označenie Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre dopravu a telekomunikácie.

Po centrách, zameraných na strojárstvo, automobilový priemysel, stavebníctvo, elektrotechniku či iné odvetvia, má kraj podľa jeho predsedníčky Eriky Jurinovej v portfóliu už aj centrum zamerané na dopravu. „Vzniká na podnet Ministerstva dopravy a výstavby SR a jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku – Železníc SR. Zohrá dôležitú úlohu nielen v oblasti výchovno-vzdelávacej činnosti, ale aj v rámci celoživotného vzdelávania, ktoré môže škola ponúkať zamestnancom ŽSR, ale aj verejnosti,“ vysvetlila hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Centrum bude poskytovať žiakom školy odborné vzdelávanie a prípravu na vysokej kvalitatívnej úrovni a zastreší spoluprácu so všetkými zamestnávateľmi v oblasti inovácií obsahu vzdelávania podľa potrieb a požiadaviek trhu práce. SOŠ dopravná ponúka v aktuálnom školskom roku 2018/2019 štyri študijné a dva učebné odbory a eviduje spolu 250 žiakov. „Okrem Centra odborného vzdelávania a prípravy pre dopravu a telekomunikácie v Martine sa v Žilinskom kraji nachádzajú aj centrá zamerané na strojárstvo, automobilový priemysel, stavebníctvo, elektrotechniku, lesníctvo a drevárstvo, gastronómiu a služby, poľnohospodárstvo – kynológiu a informačné technológie,“ doplnila hovorkyňa ŽSK.

Podľa Jurinovej je odborné vzdelávanie a príprava pilierom nielen vo výchove a vzdelávaní v stredných školách v ŽSK, ale aj pilierom pre silnú ekonomiku. „Všetci sme si vedomí, že práve odborné vzdelávanie a príprava musia byť zamerané na prípravu žiakov stredných škôl tak, aby po ich ukončení našli úspešné uplatnenie na trhu práce a vytvorili si tak podmienky pre spokojný a naplnený život,“ uzavrela predsedníčka ŽSK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …