nedeľa - 14. júla, 2024
, Martin: V záhrade SNM bude koncert klasickej hudby aj výstava Čo cítiš?

Martin: V záhrade SNM bude koncert klasickej hudby aj výstava Čo cítiš?

Záhrada Slovenského národného múzea v Martine patrí medzi kultúrne pamiatky v meste Martin a je jednou z prvých botanických záhrad na Slovensku. V poslednej dobe sa tomuto nevšednému priestoru začína venovať väčšia a zaslúžená pozornosť.

Snahou Štúdia Pivnica je v rámci projektu Štúdio Pivnica – Začíname, ktorý má za cieľ v turčianskom regióne rozšíriť kultúrne možnosti, priniesť do priestoru Záhrady Slovenského národného múzea kultúrny a umelecký éthos prostredníctvom hudobného umenia. A tak sa 27. augusta 2018 o 17.30 hod. v záhradnom priestore múzea uskutoční koncert klasickej hudby pražského zoskupenia Quasi trio, ktoré pôsobí v zostave Roman Hranička (husle), Judita Škodová (violončelo), Kateřina Ochmanová (klavír) a ako hosť Vladimír Šlepec (tenor). Počas koncertu zaznie komorná hudba J. Haydna, W.A. Mozarta, A. Dvořáka, V. Nováka a S. Rachmaninova.

Nakoľko je záhrada vynikajúcim výstavným miestom, organizátori sa rozhodli usporiadať aj výstavu fotografií mladej martinskej fotografky Kristíny Krupcovej s názvom Čo cítiš? „Výstava fotografií sa snaží upriamiť pozornosť na primárne ľudské emócie zachytené v portrétoch i všetko vôkol, čo vyvoláva emócie“, uviedla autorka výstavy.

Podujatie je spojené s vínnou ochutnávkou. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční vo foajé budovy Slovenského národného múzea v Martine.

, Martin: V záhrade SNM bude koncert klasickej hudby aj výstava Čo cítiš?

Zdroj: TKS v Martine

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …