piatok - 29. marca, 2024
HK Martin, Martin získal 3 body, Poliaček rekordmanom ligy

Martin získal 3 body, Poliaček rekordmanom ligy

V 22. kole SHL hostil Martin na domácom ľade 11. tím tabuľky – Levice. Papierové predpoklady na víťazstvo boli jasne na strane Rytierov z Martina. A čo realita? Bola taká jednoznačná?

Začiatok stretnutia Turčanom nezačal práve najlepšie, skóre otvorili Levice, ktoré v 11. minúte využili presilovú hru. Vedenie hostí 0:1 však vydržalo len 4. minúty. Martin opätoval gól v presilovke, do listiny strelcov sa zapísal Toma. Domáci stihli dokonať obrat ešte do prestávky, v 17. minúte sa presadil Juščák.

Druhá tretina divákov príliš nepotešila, skončila bezgólovo 0:0. V záverečnej tretine však prišiel dôvod na radosť. V 46. minúte strelil gól v oslabení František Poliaček a zvýšil skóre na 3:1. Tento gól bol preňho v poradí 215. v SHL, čím sa stal rekordérom v počte strelených gólov za celé fungovanie súťaže.

Zápasu však ešte zďaleka nebol koniec. Sedem minút dokonca skóre ešte zdramatizoval gólom na 3:2 Vorobjev. No posledné zvyšky nádeje na vyrovnanie zobral Levičanom v 58. minúte domáci Lavička a rozhodol tak o definitívnom víťazstve HK Martin.

Martinčanov búdu čakať v decembri ešte tri zápasy na ľade súperov, najbližšie sa divákom predstavia na domácom klzisku 30.12., kedy si zmerajú sily s Trnavou.

HK MARTIN – HK LEVICE 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly: 16. Toma (Vaňo), 17. Juščák, 46. Poliaček (Paulíny, Krempaský), 58. Lavička (Dírer, Tiainen) – 11. Volko (Zahradník, Novák), 53. Vorobjev (Leščenko, Rais)