streda - 24. apríla, 2024
, Martinčania môžu byť na Juraja Hnilicu hrdí. Postúpil do finále!

Martinčania môžu byť na Juraja Hnilicu hrdí. Postúpil do finále!

Martinský spevák, muzikant a skladateľ Juraj „Ďuri“ Hnilica, ktorý prednedávnom oslnil nielen porotcov v známej talentovej televíznej show, postúpil do finále. Potvrdil to vo štvrtok na sociálnej sieti.

„Včera som mal doma vzácnu návštevu. Lucka Bíla mi prišla oznámiť, že som postúpil do finále,“ prezradil fanúšikom na sociálnej sieti. „Teším sa mooooc, že sa opäť budeme vidieť a počuť priatelia … Je to pre mňa veľká výzva a pevne verím, že spolu to ustojíme,“ dodáva s priloženou fotografiou s Luciou Bílou, ktorú z porotcov oslovil najviac.

, Martinčania môžu byť na Juraja Hnilicu hrdí. Postúpil do finále!Juraj začal spievať ešte ako malý, keď mal 9 rokov. Vtedy na základnej škole sa úspešne zúčastňoval rôznych speváckych súťaží. Aktívnejšie sa hudbe začal venovať v roku 2001, keď spolu s kamarátmi Michalom Kulichom a Jánom Lichnerom založili kapelu Bačova fujara. S kapelou nahrali 4 albumy. Posledný z nich vyšiel v roku 2011 s názvom „Konečne!“. Ďuri bol hlavným skladateľom a textárom kapely. Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval na rôznych projektoch a bol členom kapiel Horská Chata, Editor, Problém, Nothing. V projekte Nothing nahrali album „Príbeh muža“, kde okrem iných účinkoval aj herec Marián Geišberg. Album bol súčasťou knižky Pavla „Hiraxa“ Baričáka s rovnakým názvom.

V septembri v roku 2014 vydal svoj debutový album s názvom “Dovoľte mi predstaviť sa Vám”, o ktorom sa môžete viac dozvedieť aj prostredníctvom našich článkov.

Čítajte aj –> Juraj „Ďuri“ Hnilica pokrstil svoj sólový debut

Čítajte aj –> Juraj „Ďuri“ Hnilica predstavuje svoj sólový debut

Zdroj: facebook, durikes.sk

Foto: facebook, durikes.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Laska na dedine, Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Stavanie máju, svadobné zvyky, či ľúbostná poradňa. Múzeum slovenskej dediny priblíži tému lásky na slovenskom vidieku

Tradičná dedinská etiketa prikazovala, aby láska bola skromná. Nesmela byť okázalá, ani sa nemala prejavovať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *