pondelok - 22. apríla, 2024
, Účastníci Žilinskej plaveckej štafety preplávali viac ako tisíc kilometrov

Účastníci Žilinskej plaveckej štafety preplávali viac ako tisíc kilometrov

ŽILINA, 18. septembra – Mesto Žilina v spolupráci s Mestskou krytou plavárňou usporiadali vo štvrtok 17. septembra 7. ročník podujatia s názvom Žilinská plavecká štafeta. Do štafety sa mohli zapojiť žiaci základných a stredných škôl, športové kluby, seniori i široká verejnosť.

Na mestskej krytej plavárni sa plávalo počas štvrtku od 6-tej hodiny rána až do 20-tej večera. Podujatia sa zúčastnilo 1058 plavcov, ktorí spoločne preplávali 1164 kilometrov. Najdlhšiu vzdialenosť 24500 metrov preplávala pani Mária Ondrušková. Rekord z roku 2012, a to 1315 kilometrov, sa síce prekonať nepodarilo, no napriek tomu bola účasť úctyhodná.

„Som rád, že na plaveckej štafete každým rokom stúpa počet účastníkov a tým sa zvyšuje aj množstvo preplávaných kilometrov. Pevne verím, že mnoho z nich si uvedomuje, že práve športom prispievame k zlepšeniu zdravšieho životného štýlu,“ dodal primátor Igor Choma.

Žilinská plavecká štafeta patrí k tradičným športovým podujatiam Žilinského kultúrneho leta, na ktorom organizátori pripravujú pre účastníkov rôzne benefity v oblasti plávania. Pre najmenších boli pripravené nafukovacie atrakcie a plavcom hrala počas štafety aj hudobná skupina Sherpa Band. Podrobnejšie informácie môžete nájsť na internetovej stránke kulturneleto.eu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *