piatok - 29. marca, 2024
HK Martin, Martinčania nevyužili tutovky ani presilovky. Rozhodla zápas už prvá tretina?

Martinčania nevyužili tutovky ani presilovky. Rozhodla zápas už prvá tretina?

Semifinálová séria medzi Martinom a Humenným sa za stavu 1:1 presunula z východu krajiny do Turca. Martinčanom sa podarilo v druhom zápase ukoristiť víťazstvo na ľade súpera a teraz už len ostávalo potvrdiť výhodu výhrou doma.

Do zápasu lepšie vstúpil domáci tím, kedy už po 2. minútach hry otvoril skóre Nauš. No od tohto momentu to išlo s rytiermi z kopca. Nevyužitých 8 minút presilovky, či nevyužité vyložené šance v úvodnej 20-minútovke umožnili súperovi vrátiť sa do zápasu. Humenné sa po prestávke vrátilo zo šatne s odhodlaním zápas otočiť vo svoj prospech. V druhej tretine boli lepším tímom, dokázali svoje šance zúročiť a po 40. minútach zápasu bolo skóre razom 1:3. V tretej tretine sa síce podarilo domácim znížiť na 2:3, no hostia si už jednogólový náskok podržali a ujali sa vedenia v sérii 2:1.

Šancu na reparát pred domácim publikom bude mať HK Martin už dnes o 18-tej.

HK VITAR MARTIN – HC 19 HUMENNÉ 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 2. Nauš (Paulíny), 50. Stanček (Ďurina, Juščák) – 22. Vrábeľ (Vaško, Lačný), 26. Novický (Horvát, Borov), 40. Lačný (Vaško, Lenďák)