pondelok - 20. mája, 2024
, Martinská kapela Horska Chata prichádza s pozitívne ladeným albumom NEMÁM STRACH

Martinská kapela Horska Chata prichádza s pozitívne ladeným albumom NEMÁM STRACH

V sobotu 15. októbra sme vo Víkende s Rebecou s našou moderátorkou Tatianou Paučinovou privítali bubeníka Miroslava Líšku a gitaristu Ivana Matúša z martinskej kapely Horska Chata. Počas rozhovoru zazneli piesne Čo AkPráve DnesPovedz Čo Chceš

Kapela Horska Chata prešla v uplynulom roku viacerými pozitívnymi zmenami. Nielenže prijala do svojich radov nových členov ale aj prichádza s novým albumom Nemám strach, o ktorom nám prišli Miroslav Líška a Ivan Matúš porozprávať. Okrem nového hlasu a nového zvuku je nejak album tematicky ladený? Našu moderátorku Tatianu Paučinovú zaujímali aj okolnosti natáčania ich zatiaľ najnovšieho klipu k piesni Jediná. Nemohli sme sa nespýtať na nového hlavného speváka Lukáša Adamca. Prečo sa stal spevákom Horskej Chaty? Čím oslovil a naopak, čo si on myslel o zvyšku kapely? Chalani veľmi vtipne okomentovali jeho účinkovanie v kapele. Na čom aktuálne Horska Chata pracuje?

Kapela Horská Chata vznikla v roku 2002 v Martine. Ich štýlom je alternatívny a progresívny rock. Kapela minulý rok prešla zmenami členov. Dnes koncertujú v zložení: spev – Lukáš Adamec, gitara, spev – Ivan Matúš, basgitara – Ján Čižniar, bicie – Miroslav Líška a gitara – Marian Edko Radošovský. Na konte majú 4 štúdiové albumy. V tomto roku prichádzajú s najnovším albumom s názvom Nemám strach. V jesenných a zimných mesiacoch vyrážajú na turné po slovenských mestách. Neobídu Žilinu ani Martin.

, Martinská kapela Horska Chata prichádza s pozitívne ladeným albumom NEMÁM STRACH

Foto: facebook.com/Horska Chata, redakcia Rádia Rebeca

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *