sobota - 22. júna, 2024
, Poľská maliarka Alina Jurzak a jej obrazy v Bábkovom divadle Žilina

Poľská maliarka Alina Jurzak a jej obrazy v Bábkovom divadle Žilina

V stredu 19. októbra o 19.00 hod. do Bábkového divadla Žilina v rámci prvej Večernej stredy pre dospelých zavíta žilinská divadelná brigáda a jej slávna pouličná komédia plná vášne a závisti – Kata dcéra kata. 

A navyše ešte jedna jedinečná dáma – amatérska maliarka Alina Jurzak, pôsobiaca v obci Kozy (Poľsko), ktorá o 18.30 hod. predstaví svoju výstavu obrazov. Jej tvorba je charakteristická kolorizmom a inšpiráciu čerpá z prírody, zo svojich ciest a z diel talianskych majstrov. Rozhodne obe potešia oko i dušu!

Výstava patrí do kategórie mäkkých aktivít v rámci udržateľnosti projektu „Tvoríme kultúru a umenie bez hraníc – modernizácia divadla v Žiline a zámku v Kozách“, kód projektu WTSL.02.02.00-82-211/10. Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007 – 2013. 

, Poľská maliarka Alina Jurzak a jej obrazy v Bábkovom divadle Žilina

Zdroj: bdz.sk
Foto: oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *