štvrtok - 25. júla, 2024
, Martinské deti nezostanú bez škôlky

Martinské deti nezostanú bez škôlky

Mesto Martin získalo dotáciu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na vybudovanie novej triedy materskej školy v  Základnej škole s materskou školou na Hurbanovej ulici. Materská škola vďaka tomu bude môcť prijať 22 predškolákov, ktorých musela začiatkom roka pri zápisoch odmietnuť.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky prvý májový týždeň zverejnilo vyhodnotenie dotácií na rozšírenie kapacít materských škôl. Medzi úspešnými žiadateľmi bolo aj mesto Martin s projektom rozšírenia Základnej školy s materskou školou na Hurbanovej ulici o jednu triedu. „Ministerstvo školstva oznámilo Martinčanom výbornú správu! Vďaka viac ako 60-tisícovej dotácii na vybudovanie novej triedy materskej školy v Základnej škole s materskou školou na Hurbanovej ulici sa nám podarí umiestniť do predškolského ročníka až 22 nových detí. Táto finančná pomoc aspoň čiastočne vyrieši problém s kapacitou škôlok v meste a verím, že veľmi skoro ho budeme vedieť vyriešiť úplne,“ oznámil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar, pre ktorého bolo riešenie kapacít v materských školách jedným z bodov volebného programu.

Základná škola s materskou školou na Hurbanovej ulici musela za posledné tri roky odmietnuť v priemere takmer 28 detí a dotácia na vybudovanie novej triedy preto škole určite pomôže. „Mesto dostalo dotáciu na nadstavbu novej triedy, ktorá sa bude skladať z triedy, spálne a príslušných sociálnych zariadení. Samozrejme, dotácia vo výške 61 000 eur zrejme nebude postačovať na všetky náklady spojené s touto stavbou, ale som si istý, že v spolupráci s mestským zastupiteľstvom nájdeme také riešenie, ktorého výsledkom bude trieda spokojných predškolákov,“ vysvetlil viceprimátor Imrich Žigo. Celkové náklady na nadstavbu budú známe po verejnom obstarávaní a otázka prípadného dofinancovania bude predmetom rokovania Mestského zastupiteľstva mesta Martin.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *