streda - 24. apríla, 2024
, Na Slovensku vznikol špecializovaný útvar na boj s internetovou kriminalitou

Na Slovensku vznikol špecializovaný útvar na boj s internetovou kriminalitou

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) zriadil špecializované oddelenie internetovej kriminality. V tejto súvislosti dáva do pozornosti tzv. „Zelenú linku“ finančnej správy. Bezplatná telefonická linka je tu pre všetkých v prípade, že by chceli oznámiť podozrenie z trestnej činnosti.

V roku 2014 zaznamenal Kriminálny úrad finančnej správy intenzívnu potrebu zriadenia oddelenia na boj proti internetovej kriminalite. Preto bolo v uplynulom mesiaci zriadené špecializované oddelenie internetovej kriminality KÚFS. Hlavným cieľom a úlohou novovzniknutého oddelenia je odhaľovanie trestných činov spáchaných prostredníctvom internetu v súvislosti s porušením daňových predpisov v oblastiach dane z pridanej hodnoty, spotrebných daní, trestných činov spáchaných v súvislosti s porušením colných predpisov, ochrany práv duševného vlastníctva, spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie, predpisov na úseku ochrany ohrozených druhov (CITES) a ochrany kultúrneho dedičstva.

Akékoľvek informácie môžu občania podávať emailom na adrese oskufs@financnasprava.sk,  telefonicky na čísle 0800 110 110 (tzv. „zelená linka“) i písomne na adresu: Kriminálny úrad finančnej správy, Bajkalská 24, 824 97 Bratislava 26

V prípade, že chce verejnosť podať podnet, resp. sťažnosť z mobilného telefónu, musí volať na telefónne číslo 02/582 51 311. Ttento hovor je už však spoplatňovaný sadzbou volania do pevných sietí SR.

Ilustračné foto: Internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *