štvrtok - 28. septembra, 2023
, Martinské mestské časti na jar rozkvitnú
Foto: Ilustračné

Martinské mestské časti na jar rozkvitnú

Aj keď jeseň sa spája s padajúcim lístím a prípravou na zimný odpočinok, je ideálnym časom na výsadbu cibuľovín a trvaliek. Vďaka iniciatíve mesta tak už na budúcu jar zakvitnú všetky mestské časti.

Martin bude už na budúcu jar o niečo krajší. V každej mestskej časti pribudne záhon cibuľovín a trvaliek, ktorý skrášli ich hlavné časti. „Som nesmierne rád, že výbory jednotlivých mestských častí súhlasili s výsadbou cibuľovín a trvaliek. Ide síce možno o drobnosť, ale celok tvoria práve drobnosti, a preto verím, že Martinčanov a návštevníkov mesta na jar poteší pohľad na pestrofarebné cibuľoviny, narcisy, tulipány či trvalky,“ zhodnotil  primátor mesta Martin Ján Danko. Výsadba prebehne do konca jesene na presne stanovených miestach v každej mestskej časti.

Na akú výsadbu sa môžete tešiť?

V mestskej časti Priekopa budú vysadené narcisy pozdĺž Ulice Zelená v rámci projektu „Zo zelenej žltá“. Priekopa rozkvitne v čase od marca do mája. Do mestskej časti Záturčie pribudnú „Vstupné brány“, ktoré budú tvoriť narcisy a tulipány vysadené pozdĺž Ulice Aurela Stodolu. Doba ich kvitnutia je od februára do mája. Na „Rozkvitnutú zastávku“ sa môžete tešiť v mestskej časti Košúty. Od marca do mája budú zastávku na Ulici Jilemnického skrášľovať hyacinty, narcisy, tulipány a cesnaky. V mestskej časti Podháj-Stráne pribudne lokalita „Pod vŕbou“ so šiestimi druhmi cibuľovín. Na Ulici Gorkého budú kvitnúť od marca do júna. Kvitnúce lokality v mestskej časti Sever budú tri. „Farebná križovatka“ na Ulici Jilemnického zložená z narcisov a tulipánov bude kvitnúť od marca do mája. „Vinúca sa stuha“ zložená zo štyroch druhov cibuľovín rozkvitne na Ulici Jilemnického od marca do mája a „Záhon pri pamätníku SNP“ zložený zo 72 trvaliek skrášli mesto od marca do novembra. Výsadba neobíde ani mestskú časť Stred, kde pribudne „Predzáhradka tržnice“ na Ulici Riadok zložená zo siedmich druhov cibuľovín s kvitnutím od februára do mája. Posledným miestom, kde pribudne sedem druhov cibuľovín bude „Tulipánový okruh“ v mestskej časti Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany na Ulici Nade Hejnej.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …