piatok - 24. mája, 2024
, Martinský cestovateľský večer (29. mája)

Martinský cestovateľský večer (29. mája)

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, Martinský klub priaznivcov cestovania a Turčianska knižnica v Martine Vás srdečne pozývajú na Martinský cestovateľský večer, ktorý sa uskutoční 29. mája o 17.30 h v budove Turčianskej knižnice v Martine.

Témou cestovateľského večera budú Diaľkové behy na Slovensku. Prezentovať bude Martin Drozd. Jeho cestovateľské rozprávanie bude sprevádzané  projekciou fotografií približujúcich množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných miest a zážitkov. Spoznajte slovenské diaľkové podujatia, cesty k súčasnej podobe ultra trailov na Slovensku a cieľov do budúcnosti.

Prednáška zameraná na tému rôznorodosti slovenských diaľkových podujatí, cesty k súčasnej podobe ultra trailov na Slovensku a cieľov do budúcnosti. Rozprávanie o projekte Česko-Slovenská Tisícovka a predstavenie aktuálnej českej a slovenskej scény diaľkových pochodov.

Od 50 do 205 km. Od 1500 do 7000 m stúpania. Od diaľkových pochodov s možnosťou behu po ultratrailové preteky. Od čiastočnej autonómie až po plné zabezpečenie. Od Malých Karpát po Vysoké Tatry. Taký je slovenský ultra trail uplynulých 8 rokov a dneška. Prednáška (ale aj dialóg) bude zameraná na tému rôznorodosti slovenských diaľkových podujatí, cesty k súčasnej podobe ultra trailov na Slovensku a našich cieľov do budúcnosti.

CS1000 alias Česko-Slovenská Tisícovka je diaľkoplazecký desaťboj. Je určený nielen všetkým „stovkárom“, teda vyznávačom diaľkových pochodov (diaľkoplazom), ale tiež turistom, bežcom a širokej športovej verejnosti. Cieľom Tisícovky je absolvovanie desiatich stokilometrových pochodov. Zakladateľom projektu je Slavo Glesk a v tomto roku sa Tisícovka odštartovala svoj 6. ročník.

, Martinský cestovateľský večer (29. mája)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *