štvrtok - 22. februára, 2024
, Martinský cestovateľský večer

Martinský cestovateľský večer

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, Martinský klub priaznivcov cestovania a Turčianska knižnica v Martine Vás srdečne pozývajú na Martinský cestovateľský večer, ktorý sa uskutoční 31. októbra 2014 o 17.30 h v budove Turčianskej knižnice v Martine.

Témou cestovateľského večera bude Korzika v zime. Aj keď je Korzika preslávená pre jej krásne pláže a tyrkysové more, väčšiu časť ostrova tvorí horský masív s nadmorskou výškou nad 2000 m. Zimné hory Korziky sú ozajstnou exotikou, kým na zasnežených svahoch si môžete užívať slnko a sneh, výhľady sú na zelené doliny a tyrkysové more. Prezentovať budú Ivana Sikulová a Vlado Sikula. Ich cestovateľské rozprávanie bude sprevádzané projekciou fotografií približujúcich množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných miest a zážitkov.

Vladimír Sikula – skialpinista, triatlonista, dobrovoľný horský záchranár.

Iva Sikulová – vyše 20 rokov sa venuje horolezectvu, skialpinizmu a extrémnemu lyžovaniu. Absolvovala množstvo strmých zjazdov v Tatrách a Alpách – Pallavicini kuloár Grossglocner, Whimper kuloár Aiguille Verte v masíve Mont Blancu, Sassongher a Holzer kuloár zo Sass Pordoi v Dolomitoch. Povolaním zdravotnícky záchranár a dobrovoľný člen horskej služby.

, Martinský cestovateľský večer

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *