piatok - 23. februára, 2024
, Máte doma budúcich prváčikov? Blíži sa zápis na žilinské základné školy
Foto: ilustračné/Pixabay

Máte doma budúcich prváčikov? Blíži sa zápis na žilinské základné školy

Zápisy do prvých ročníkov čakajú deti už o mesiac. Rodičia budú môcť zapísať svoje deti na všetky žilinské základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta v rovnakom termíne od 4. do 6. apríla 2018 v čase od 14-tej do 18-tej hodiny.

Na zápise sa musí zúčastniť rodič spolu s dieťaťom, potrebné je predložiť občiansky preukaz rodiča a rodný list dieťaťa. Budúci prvák by mal byť zapísaný do školy vo svojom školskom obvode, čo je spravidla škola v mieste trvalého pobytu, rodič sa však môže rozhodnúť aj pre inú školu. Do prvej triedy sa zapisuje každé dieťa, ktoré najneskôr do konca augusta dovŕši vek šesť rokov. Vo výnimočných prípadoch môžu rodičia zapísať do základnej školy dieťa mladšie ako šesť rokov, no k žiadosti musia predložiť súhlasné vyjadrenie zo zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné stanovisko detského lekára.

Pre mimoriadne nadané deti otvára Základná škola s materskou školou na Ulici sv. Gorazda špeciálne triedy.Rodič môže rovnako požiadať o odklad nástupu svojho dieťaťa o jeden rok, a to na základe odporučenia pediatra alebo príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

V súčasnej dobe navštevuje žilinské materské školy 802 predškolákov. „Naše základné školy čaká o mesiac milá povinnosť. Zo škôlkarov nám postupne rastú malí školáci, ktorí už v septembri zasadnú do školských lavíc. Demografický vývoj v Žiline postupne opäť rastie, čo ma veľmi teší, a verím, že tento trend bude pokračovať i v ďalších rokoch. Vlani sa v Žiline narodilo takmer 1 550 detí, čo je v porovnaní s rokom 2016 nárast o približne 140 novorodencov,“ uviedol primátor Žiliny Igor Choma.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina je 14 základných škôl. Bližšie informácie o zápisoch sú dostupné na webových stránkach škôl.

Barbora Zigová, hovorkyňa mesta Žilina

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *