streda - 24. apríla, 2024
, Matica slovenská prijala opatrenia pre nový koronavírus
Zdroj: Matica slovenská

Matica slovenská prijala opatrenia pre nový koronavírus

V súvislosti s novým koronavírusom prijala Matica slovenská viaceré opatrenia vzhľadom na to, že v jej priestoroch prebiehajú exkurzie pre školy, prednášky, výstavy a rôzne iné podujatia pre verejnosť. Vo svojich budovách zrušila všetky verejné podujatia. Až do odvolania sú pre verejnosť zatvorené všetky matičné budovy. Ustanovizeň sa riadi pokynmi štátnych orgánov.

Opatrenia sa rovnako dotkli aj všetkých domácich a zahraničných služobných ciest zamestnancov MS, ktoré sa neuskutočnia. Občania majú s pracovníkmi MS uprednostniť telefonickú, elektronickú alebo písomnú formu komunikácie. Zamestnancom, ktorí spozorovali príznaky ochorenia u seba alebo u svojich rodinných príslušníkov, sa odporúča zostať doma. V budovách inštitúcie sa kladie dôraz na prevenciu a k dispozícii sú dezinfekčné mydlá, návody na správne umývanie rúk a ďalšie pokyny.

Matičným miestnym odborom, záujmovým a vedeckým odborom, ako aj krajským a okresným radám v mestách a obciach Slovenska, v ktorých sú činní dobrovoľní členovia, odporúča ústredie MS zrušiť aktuálne plánované podujatia, zasadnutia a iné spoločné aktivity, a to v záujme ochrany zdravia verejnosti, špeciálne najohrozenejších skupín obyvateľstva.

Zdroj: Matica Slovenská

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …