nedeľa - 14. júla, 2024
hokej, Mesto bojuje o záchranu martinského hokeja
Foto: mesto Martin

Mesto bojuje o záchranu martinského hokeja

Martin (28.06.2023) – Na základe iniciatívy mesta Martin sa stretli zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja a MHA Martin s vedením mesta, aby rokovali o možnej záchrane martinskej prvoligovej licencie v ľadovom hokeji.

Vedenie mesta Martin bolo pred dvomi týždňami informované o predaji licencie HK Martin do Prešova. „Aj keď má mesto vďaka súčasnej legislatíve len obmedzené možnosti ako profesionálnemu hokejovému klubu pomôcť, bol som prekvapený, že sme sa o tejto situácii dozvedeli až na poslednú chvíľu. Reagovali sme však okamžite a verím, že sa nám podarí nájsť spôsob, aby martinskí hokejisti v nasledujúcej sezóne aj naďalej hrali prvú ligu,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

V stredu 28. júna sa na Mestskom úrade v Martine stretol primátor mesta Martin Ján Danko, zástupca primátora mesta Martin Adam Žilák s generálnym sekretárom Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslavom Lažom a predsedom predsedníctva MHA Martin Tomášom Pšenkom. Výsledkom niekoľkohodinových rokovaní bola jednoznačná dohoda o podpore martinského hokeja, ktorý medzi slovenské prvoligové tímy jednoznačne patrí, a niekoľko alternatív získania práv na licenciu do tejto ligy. „Nám ako mestu na hokeji v Martine záleží, predovšetkým kvôli mládeži. Práve mládež bude zánikom prvoligového tímu ohrozená najviac. Mladí nádejní hokejisti potrebujú svoje vzory a následne aj perspektívu, kde by sa mohli dostať,“ dodal martinský viceprimátor Adam Žilák, ktorý zároveň zdôraznil kvalitu a profesionalitu Martinskej hokejovej akadémie.

Mesto a Slovenský zväz ľadového hokeja diskutované alternatívy získania licencie predstavia v nasledujúcich týždňoch.

Zdroj: TS, mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …