štvrtok - 28. septembra, 2023
Strečno, Nočná prehliadka hradu Strečno odhalí desivé tajomstvo

Nočná prehliadka hradu Strečno odhalí desivé tajomstvo

Príďte si užiť stredovekú atmosféru po zotmení! Hrad Strečno skrýva rôzne tajomné príbehy. Jedným z nich je určite aj osud majiteľky Benigny Kiniži, ktorá údajne zniesla zo sveta svojich troch manželov. Desivé a zároveň humorné scénky z jej života pod názvom (Ne)zabudnuté tajomstvá pripraví na hrade divadelno-hravé zoskupenie RAZCA. „Benigna bola vzdelaná, láskavá a zbožná žena. Mala však smolu na mužov. Navyše sa povráva, že smrť jej manželov nebola celkom s kostolným poriadkom. Ako to bolo naozaj? Zistíte na našej zážitkovej prehliadke,“ pozýva autorka scenára Katarína Maršalová.

Strečno, Nočná prehliadka hradu Strečno odhalí desivé tajomstvo

Po prehliadke hradu čaká na návštevníkov pestrý program aj na nádvorí. Tešiť sa môžu na magickú ohňovú show v podaní Black Evils a chýbať nebude ani obľúbený videomapping. „Minulý rok sme stavili na významné udalosti, ktoré sa na hrade udiali a premietanie malo veľký úspech, preto sme sa ho rozhodli zopakovať,“ približuje správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová. Vizuálny zážitok doplní aj chuťový a maškrtné jazýčky poteší stredoveká kuchyňa Cechu Terra de Selinan.

Strečno, Nočná prehliadka hradu Strečno odhalí desivé tajomstvo

Prehliadky budú prebiehať v šiestich vstupoch od 20.30 do 23.00 a návštevníkom odporúčame vziať si baterky. Vstupné je jednotné 10 eur bez rozdielu veku a vstupenky je možné kúpiť len cez predpredaj. Viac informácií nájdu záujemcovia na www.pmza.sk.

Strečno, Nočná prehliadka hradu Strečno odhalí desivé tajomstvo

Zdroj: TS, PhDr. Magdaléna Lacková (Považské múzeum)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …