sobota - 2. marca, 2024
, Mesto Dolný Kubín opravilo zábradlie na moste, ktorý spája Brezovec s centrom mesta
Foto: Mesto Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín opravilo zábradlie na moste, ktorý spája Brezovec s centrom mesta

Peší most na dolnokubínske sídlisko Brezovec, vedúci ponad hlavnú cestu I/59, prešiel v týchto dňoch rozsiahlou rekonštrukciou. Samospráva zrealizovala opravu nevyhovujúceho zábradlia v dĺžke 112 metrov. V rozpočte mesta bolo na tieto práce vyčlenených 25.000 €.

„Keďže išlo o most, ktorý je veľmi zaťažený chodcami a je to tiež hlavná spojnica medzi sídliskom Brezovec a centrom mesta, rozhodli sme sa čo najviac skrátiť dobu opravy. Práce prebiehali počas dvoch dní. Za jeden deň skorodované a nebezpečné zábradlie demontovali a na druhý deň namontovali nové bezpečné zábradlie,“ ozrejmil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Aj keď bol most radnicou roky pravidelne udržiavaný, podpísal sa na ňom zub času. „Už aj v priebehu minulého roka sme museli zvárať časti zábradlia, pretože niektoré diely boli porušené a museli sa bezpečnostne opáskovať. Následne sa technické služby niekoľkokrát pokúšali zváraním opraviť tie najrizikovejšie a aj najnebezpečnejšie časti. Celková výmena však bola už nevyhnutná,“ ozrejmil Ján Prílepok, primátor mesta.

Ide o jeden z troch peších koridorov pre obyvateľov Brezovca smerujúcich do mesta a naopak. „Ľudia, ktorí prichádzajú na nemocnicu od ulice Aleja Slobody alebo od historického cintorína prechádzajú práve po tomto mostom. V minulosti bol jeho význam ešte väčší, keď na Brezovci ešte nestál kostol, tak všetci obyvatelia z tohto sídliska prichádzali na bohoslužby do mesta práve po tomto jedinom moste,“ vysvetlil primátor.

Most Brezovčania roky nazývajú modrý, aj keď posledných 20 rokov bol červeno-bielej farby. „Keď sme osádzali novú konštrukciu zábradlia na tomto moste, rozhodli sme sa prinavrátiť mu pôvodnú modrú farbu. Je to aj v súlade s tým, že aj ostatné mostové konštrukcie majú práve modrú farbu,“ doplnil Kosmeľ.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …