sobota - 2. decembra, 2023
, Mesto Dolný Kubín uzatvorilo ihriská, autobusy budú jazdiť v prázdninovom režime
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Dolný Kubín uzatvorilo ihriská, autobusy budú jazdiť v prázdninovom režime

Mesto Dolný Kubín uzatvorilo od soboty 14. marca všetky detské a športové ihriska vo svojej správe. Rodičom detí, ale aj všetkým obyvateľom odporúča, aby sa v záujme prevencie proti novému koronavírusu nezdržiavali v kolektívoch a spoločný čas s rodinou radšej trávili doma. Dôvodom sú preventívne opatrenia proti prenosnému ochoreniu COVID-19. Uvedené opatrenie prijalo vedenie mesta v sobotu ráno a bude platiť do odvolania.

„Sme si vedomí závažnosti aktuálnej epidemiologickej situácie na celom území Slovenska a snažíme sa promptne reagovať na všetky opatrenia. Situácia sa nám každý deň neustále mení a vyvíja. Uvedomujeme si aj to, že pohyb detí na čerstvom vzduchu je dôležitý. Všetkých obyvateľov mesta však prosíme, aby v týchto dňoch radšej vyhľadávali miesta s nižšou koncentráciou ľudí a trávili čas doma. V tomto čase je naozaj dôležité, aby sme zodpovedne a v záujme bezpečnosti samých seba a svojho okolia obmedzovali pohyb vonku len na nevyhnutnú potrebu,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta.

Všetky linky mestskej autobusovej dopravy v Dolnom Kubíne budú z dôvodu uzatvorenia všetkých škôl v meste Dolný Kubín od pondelka 16. marca do nedele 29. marca premávať v prázdninovom režime.

Z preventívnych dôvodov proti šíreniu koronavírusu je od piatku 13. marca až do odvolania uzatvorený zberný dvor v areáli Technických služieb mesta Dolný Kubín. Odvoz komunálneho odpadu a separovaného zberu bude zatiaľ realizovaný podľa schváleného harmonogramu.

Pre celé územie Slovenska prijal mimoriadne opatrenia na svojom rokovaní 12. marca aj ústredný krízový štáb. Od pondelka 16. marca sa celoplošne na 14 dní zatvárajú všetky materské školy, základné a stredné školy, univerzity a všetky voľnočasové zariadenia. Zároveň sa zavádza povinná 14-dňová karanténa pre všetkých, ktorí sa vrátia zo zahraničia. Na územie Slovenska sa dostanú len obyvatelia, ktorí tu majú trvalý alebo prechodný pobyt, prípadne platný cestovný pas. Za nerešpektovanie nariadenia môže byt občanovi uložená pokuta do výšky 1 659 eur.

Všetky tri medzinárodné letiská na Slovensku sa uzavreli. Zastavená bude aj medzinárodná autobusová a vlaková preprava, okrem zásobovania. Vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime. Medzitranzitná kamiónová doprava je povolená.

Ústredný krízový štáb ďalej rozhodol o zatvorení zábavných podnikov, aquaparkov, lyžiarskych stredísk, diskoték, detských kútikov, plavární, fitnescentier a podobne. Počas nasledujúceho víkendu budú zatvorené aj nákupné centrá, s výnimkou lekární, potravín a predajní drogérie. Hotely a reštaurácie ostávajú otvorené. Maturitné skúšky, ktoré sa mali na stredných školách a gymnáziách konať od 17. do 20. marca sa budú musieť podľa informácií ústredného krízového štábu na minimálne dva týždne odložiť.

Naďalej platí na celom území Slovenska zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …