piatok - 24. marca, 2023
, Mesto Dolný Kubín zrekonštruovalo materské škôlky za vyše 8-tisíc eur
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Dolný Kubín zrekonštruovalo materské škôlky za vyše 8-tisíc eur

Dolnokubínska radnica v týchto dňoch ukončila ďalšiu investičnú akciu, ktorou bola oprava dlažby vo vstupnej chodbe v Materskej škole Odbojárov na sídlisku Brezovec v Dolnom Kubíne. Finančné prostriedky na tieto práce predstavovali sumu vo výške necelých 2 900 eur. 

„V rámci prác boli odstránené poškodené staré obkladačky, dlažba a soklíky. Okrem toho sme opravili dutiny a výtlky, aplikovali opravný poter a následne penetračný náter. Začistili sme tiež omietky a  položili novú dlažbu a soklíky. Taktiež boli vykonané aj maliarske práce,“ ozrejmil Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne

Radnica okrem toho ukončila práce aj v Materskej škole Námestie slobody na sídlisku Bysterec, kde sa opravovala poškodená izolácia strechy na jednopodlažnej hospodárskej budove v rozlohe približne 250 metrov štvorcových.

„Práce pozostávali z očistenia povrchu jestvujúceho strešného plášťa, demontáže a výroby blendy na komín či celoplošného pritavenia vrchnej vrstvy z modifikovaného asfaltového živicového pásu a osadenia strešných vpustí. Okrem toho sa realizovali aj opravy odvetrávacích šácht, demontáž a montáž bleskozvodu, prítlačných líšt vrátane tmelenia, obliepania atík a prestupov či sklepania falcov,“ doplnil Švento.

Z rozpočtu mesta bolo na tieto opravy vyčlenených viac ako 5 200 eur.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

 

 

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …