sobota - 13. apríla, 2024
, Mesto Martin ocenilo svojich pedagógov
Foto: mesto Martin

Mesto Martin ocenilo svojich pedagógov

Mesto Martin 27. marca 2018 ocenilo v rámci Dňa učiteľov 22 pedagógov, ktorí svojou dobrou prácou a úsilím dlhodobo poukazujú aj na to, že učiteľské povolanie nie je len prácou ale aj životným poslaním. 

Učitelia po celom Slovensku si každý rok 28. marca pripomínajú výročie narodenia Jána Amosa Komenského, ktorý významne prispel k rozvoju pedagogiky a didaktiky. Ján A. Komenský bol presvedčený, že žiaci by sa mali vzdelávať povinne a vo svojom materinskom jazyku, veril v ľudské dobro aj v to, že povaha sa dá vychovávať. Podľa neho sa každé dieťa dá vychovať v dobrého človeka, ktorý sa tak neskôr bude aj správať.

V Martine je Deň učiteľov spojený so slávnostným oceňovaním pedagógov materských a základných škôl v územnej pôsobnosti mesta. Tento rok si ocenenie prevzali z rúk viceprimátora mesta Martin Imricha Žiga učitelia, ktorých navrhlo mesto Martin a vedenie jednotlivých škôl. Okrem nich bola na návrh Komisie školstva a vzdelávania ocenená aj Mestská polícia v Martine a Projekt „Mladý záchranár“, ktorí prispievajú k rozvoju vzdelávania a výchovy v meste.

Zdroj: mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *