sobota - 20. júla, 2024
, Mesto Martin opäť investovalo do športu
Foto: Mesto Martin

Mesto Martin opäť investovalo do športu

Primátor mesta Martin Ján Danko vo štvrtok 1.7.2021 slávnostne verejnosti predstavil novú investíciu mesta Martin nielen do detského športu – zimný tréningový štadión. Po investíciách do cyklotrás, pumptracku, šport parku Pltníky, tréningovej futbalovej plochy na Pltníkoch a Atletického štadióna ide o ďalšie dva milióny, ktoré mesto využilo pre zlepšenie podmienok na aktívne trávenie voľného času svojich obyvateľov.

Projekt zimného tréningového štadiónu bol v Martine známy už roky. Chýbajúce financie však celú stavbu naťahovali a komplikovali. „Pamätám si, že ešte vo svojej volebnej kampani som túto dnešnú budovu nazval najdrahším parkoviskom v meste, ktoré absolútne nepokračovalo aj napriek všetkým odvážnym plánom. Opäť sa raz potvrdilo, že vedenie tohto mesta dokazuje svoju prácu činmi a nie prázdnymi slovami, a preto tu dnes stojíme pred moderným zimným tréningovým štadiónom, ktorý je bohato vyťažený. Verím, že aj v nasledujúcich mesiacoch dokážeme, že veľa z našich ambícií sa nám darí napĺňať a dokazovať konkrétnymi projektmi,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Objekt tréningového zimného štadióna bola rozostavaný od roku 2008 v štádiu hrubej stavby (nosný systém, stenové panely, sedlový väzník, strešný plášť).

Mesto predstavilo tréningovú plochu s rozmerom 28 x 58 m pre ľadový hokej, krasokorčuľovanie a verejné korčuľovanie počas celého roka. V rámci stavby bolo komplexne riešené chladenie ľadovej plochy, údržba plochy vrátane zázemia pre techniku, zdravotechnika a vzduchotechnika. Súčasťou stavby bolo aj vybudovanie prípojok inžinierskych sietí, príjazdovej komunikácie a parkovacích miest v počte 25. Celý projekt s rozpočtom 2 088 000 eur bol realizovaný zo zdrojov mesta za šesť mesiacov. Zo strany mesta Martin ide po rekonštrukcii šatní na zimnom štadióne v sume 769 250 eur už o druhú veľkú investíciu do martinského hokeja. Od roku 2019 bolo v Martine do výstavby športových zariadení vrátane cyklotrás investovaných viac ako 9 miliónov eur.

Zdroj: Mesto Martin

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …