piatok - 8. decembra, 2023
mestské jasle, Mesto Martin otvára prvé mestské jasle

Mesto Martin otvára prvé mestské jasle

Martin (14.12.2022) – Dlhoočakávané Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa v mestskej časti Záturčie otvorí svoje brány pre prvé martinské deti už v januári 2023. Záujemcovia o prihlásenie detí do jaslí môžu podávať svoje žiadosti už dnes.

Aj keď legislatíva Slovenskej republiky umožňuje matke dieťaťa zostať na rodičovskej dovolenky do troch rokov dieťaťa, nie vždy si to rodina alebo samostatný rodič môže dovoliť. Práve preto sa mesto Martin rozhodlo vybudovať kvalitné mestské jasle, kde bude poskytovaná odborná sociálna starostlivosť pre deti od jedného do troch rokov.

„Obdobie prvých troch rokov vývoja dieťaťa je to najdôležitejšie v celom jeho živote. Rodinná a sociálna situácia však nie vždy rodičom, či rodičovi dovolí, aby s dieťaťom ostal doma. Mesto Martin tu však chce byť pre svojich obyvateľov aj v takejto situácii, a preto som nesmierne rád, že v januári otvoríme vôbec prvé mestské jasle. O deti sa budú starať odborníci v oblasti sociálnej starostlivosti a verím, že vďaka ich profesionálnemu prístupu sa deťom v jasliach bude páčiť,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa  ul. Š. Furdeka bude ponúkať svoje služby počas pracovných dní od 6:00 hod. do 17:00 hod.  Výška úhrady bude v súlade s dodatkom č. 9 Všeobecne záväzného nariadenia mesta Martin č. 104 o určení postupu a podmienok pri  poskytovaní sociálnych služieb  mestom Martin 412,60 eur plus strava. Deti môžu záujemcovia prihlasovať buď prostredníctvom webovej stránky mesta Martin na: https://www.martin.sk/zariadenie-starostlivosti-o-deti-do-troch-rokov-veku/ms-91381/p1=91381 alebo osobne na Mestskom úrade na odbore sociálnej starostlivosti mesta Martin.

Zdroj: TS, mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Cigánsky oheň, Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

V sobotu 25. novembra budú mať priaznivci živelnej, temperamentnej hudby a tanca svoj sviatok! Na …